ZDZ | Zbierają pieniądze na rzecz chorującej koleżanki

Piękną inicjatywę na rzecz chorującej na aplazję szpiku uczennicy zainicjowali uczniowie i nauczyciele Giżyckiej Szkoły ZDZ.

Weronika Tumialis ma 17 lat i jest uczennicą II klasy LO ZDZ w Giżycku - klasy wojskowej - OPW. W krótkim czasie znalazła się w tragicznej sytuacji, zachorowała na ciężką postać niedokrwistości apalstycznej w czasie gdy jej mama walczy z guzem mózgu. 

 

Weronika obecnie przebywa na oddziale onkologii i hematologii w Olsztynie. W domu bywa tylko jedynie na krótkich przepustkach, gdy aktualne wyniki badań na to pozwalają. Choroba została zdiagnozowana przypadkowo, podczas rutynowych badań lekarskich. Straszna diagnoza wywróciła świat i życie rodziny do góry nogami.

 

Lek ratujący życie Weroniki musi zostać podany jak najszybciej. Niestety nie jest refundowany i musimy w krótkim czasie zebrać kwotę 50 000,00 złotych. Nie jesteśmy przygotowani na taki wydatek i dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc. Nie jest to łatwe, ale nie mamy wyjścia. Chcemy aby Weronika jak najszybciej wróciła do zdrowia i cieszyła się życiem jak dotychczas.

Prosimy o każdą, choćby najmniejszą kwotę oraz przekazanie tej informacji swoim znajomym, bliskim i przyjaciołom, wszystkim którzy mogą nam pomóc -  apelują o pomoc rodzice nastolatki.

  Uczniowie szkoły wzajemnie promują pomoc np. poprzez wymyślanie kreatywnych sposobów na zbiórkę:

  • Nie kupuj kwiatka na koniec roku szkolnego - wrzuć pieniążki do puszki,
  • W szkole - nie jedz chipsów i innych pyszności - wrzuć pieniążki do puszki,
  • Jedno kieszonkowe - wrzuć do puszki

Potrzeba 50 000 zł! Każdy może wesprzeć zbiórkę na drogi lek dla chorującej Weroniki z Giżycka

 WPŁAĆ na https://zrzutka.pl/s5mxgz 

  Plakat