Zaszczep się i żyj bez ograniczeń!

11 stycznia 2020 roku Chiny potwierdziły pierwszy śmiertelny przypadek z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Obecna pandemia COVID-19 jest jedną z 10 najcięższych pandemii w historii, biorąc pod uwagę liczbę śmiertelnych przypadków.

11 stycznia 2021 minął rok, kiedy w Chinach odnotowano pierwszy śmiertelny przypadek wywołany zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Od tamtej pory koronawirus szybko rozprzestrzenia się na całym świecie. Dotychczas odnotowano 236 599 025 przypadków zakażonych SARS-CoV-2 i 4 831 486 zgonów. Dlatego też pandemię COVID-19 porównuje się z innymi przerażającymi i najgorszymi pandemiami w historii świata, takimi jak pandemia „hiszpanki z 1918 roku” wywołanej wirusem grypy, czy pandemię „czarna śmierć” wywołaną przez pałeczkę dżumy. Liczba śmiertelnych ofiar SARS-CoV-2 przekroczyła już liczbę śmiertelnych przypadków spowodowanych innymi wirusami, jak SARS (2002-2004), MERS (2012, 2015 i 2018), pandemii grypy w latach 1957-58 i 1968-1970 oraz świńskiej grypy w 2009 roku.

 

Szczepionka to najskuteczniejsza broń, która może nas uratować!

Wspólnie możemy walczyć z koronawirusem!

 

 

CIEKAWOSTKI O SZCZEPIENIACH:

  • Karmienie piersią, a także ciąża nie jest przeciwwskazaniem do podania dostępnych i stosowanych szczepionek dla dorosłych.
  • Przed wprowadzeniem na rynek, każda seria szczepionki jest dodatkowo poddawana badaniom jakościowym przez niezależne od producenta państwowe laboratorium kontroli jakości.
  • Jeżeli szczepionka została dopuszczona do obrotu tzn., że spełniła wszystkie wymagania oceny jej jakości, bezpieczeństwa i skuteczności.
  • RNA ze szczepionki nie ma dostępu do jądra komórki  w naszych komórkach, gdzie znajduje się DNA. Nie może więc zbliżyć się do naszego materiału genetycznego i się z nim zmieszać. mRNA ze szczepionki, jak tylko spełni swoją rolę w wytworzeniu białka (antygenu), ulega w krótkim czasie (max. kilkudziesięciu godzin) zniszczeniu. Nie krąży dowolnie w naszym organizmie.
  • Jeżeli produkt leczniczy jest dostępny na rynku tzn., że korzyść z jego stosowania zdecydowanie przeważa ryzyko.
  • Nie należy obawiać się sytuacji, że zaszczepimy dziecko lub osobę dorosłą bezobjawowo zakażoną SARS-CoV-2. 
  • Szczepionki przeciw COVID-19 opracowano w rekordowym czasie w porównaniu do innych znanych szczepionek opracowanych w przeszłości i można to traktować jako jedno z największych osiągnięć medycyny. Nie pominięto żadnego wymaganego etapu badań ani kontroli. 

 

Punkty szczepień w Giżycku:

  • Giżycka Ochrona Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital przy ul. Warszawskiej 41), nr tel. 608787366, szczepienia odbywają się w soboty, dzwonić można w każdy dzień tygodnia.
  • NZOZ Poradnia Lekarzy Medycyny Rodzinnej Zbigniew Gugnowski Spółka Partnerska (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17) nr tel. 874294055.

 

Szczepionki przeciwko COVID-19 | Walka z fałszywymi informacjami https://gizycko.pl/szczepienia-walka-z-falszywymi-informacjami-zglos-fake-newsa/

 

 

źródło szczepienia.pzh.gov.pl/