XXV Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

XXV Ogólnopolskie Biegi Rodzinne
 • Kiedy

  2 Maja 2024 ● 09:00

  2 Maja 2024● 13:00

 • Gdzie

  ulica: Las Miejski
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

XXV Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

Garnizonowy Piknik Majowy, uroczyste podniesienie flagi państwowej,

hymn narodowy i prelekcja z okazji Święta Flagi, konkursy,

występy, pokaz sprzętu

i wyszkolenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

2 maja

Gajewo, Las Miejski

9.00 – 10.45 – zapisy do biegów

11.00 – uroczyste otwarcie  

 

2 maja to data, która na trwałe wpisała się w kalendarz giżyckich imprez rekreacyjno-biegowych. Tego dnia już po raz XXV odbędą się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne.

 

Plakat

 

Biegi Rodzinne są elementem ogólnopolskiej i giżyckiej kampanii Postaw na Rodzinę. Wpisują się również w obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dni Rodziny – rodzina zastępcza”, Święta Flagi   oraz są Garnizonowym Festynem Majowym. Biegi Rodzinne to impreza nie tylko dla miłośników biegów, ale także dla rekreacji. Amatorzy walki z czasem mogą spróbować swoich sił w Biegu Chartów, z kolei osoby mniej wysportowane mogą truchtem przebyć malowniczą leśną trasę w spokojniejszym rytmie, a nawet pospacerować w gronie rodziny i znajomych. Nic dziwnego, że na  Ogólnopolskich Biegach Rodzinnych pojawia się kilkuset uczestników.

 

Dodatkowym walorem imprezy jest duża pula nagród do losowania. Nagrodę otrzymuje m.in. największa rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju i świata. Podczas imprezy działa „miasteczko biegowe” – pokazy sprzętu wojskowego, stoiska promocyjne lokalnych  instytucji i placówek i inne atrakcje.   Ogólnopolskie Biegi Rodzinne  organizuje Komitet Organizacyjny.

 

W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą: Centrum  Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej,  Nadleśnictwo Giżycko, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,   Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Żegluga Mazurska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Partnerami imprezy są także Biegam Bo Lubię (BBL) Giżycko ,  AZS Wilkasy, Centrum Integracji Społecznej   i firmy prywatne. Koordynatorzy imprezy: Ewa Ostrowska (CPUiIS), Sławomir Kowalczyk (Nadleśnictwo Giżycko).   

 

>>PEŁEN PROGRAM GIŻYCKIEJ MAJÓWKI<<