Wydarzenia organizowane przez NGO w 2024 roku | Sport

Na realizację zadań na rzecz mieszkańców przez organizacje pozarządowe, z zakresu sportu i kultury fizycznej, miasto Giżycko przeznaczyło w tym roku 438 000 zł.

Wsparcie finansowe ze środków budżetowych miasta może uzyskać 22 spośród 56 złożonych projektów spełniających wymogi formalne. Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, co roku w mieście organizowany jest szereg wydarzeń i akcji ze wszystkich dziedzin życia społecznego.

 

Uzyskanie dofinansowania nie jest jednoznaczne z organizacją przedsięwzięcia. O szczegółach i zamiarach organizatorów będziemy informować na bieżąco w miejskim kalendarzu wydarzeń i aktualnościach na gizycko.pl. O szczegółach zadań z zakresu sportu piszemy poniżej. 

 

Czytaj także Wydarzenia organizowane z zakresu ekologii, pomocy społecznej, ochrony zdrowia,
ochrony zwierząt, działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, aktywizacji seniorów

 

Uczniowski Klub Sportowy "Short Track MOSiR" Giżycko zorganizuje Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Będzie to już 7. edycja zawodów rozgrywana w naszym mieście. Zawody dla ponad 200 zawodników będą trwać 3 dni. Ponadto będzie prowadził program szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim - w roku 2024. Fundacja Wychowanie przez Sport zaprosi uczniów klas IV-VI na kolejną edycję imprezy "Z podwórka na bieżnię Giżycko". Imprezę uświetniają gwiazdy polskiego sportu.

 

Z podwórka na bieżnię 2023

Fot. Z podwórka na bieżnię 2023, z zasobów Burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza

 

Uczniowski Klub Sportowy ,,Jedyneczka” przeprowadzi wśród uczniów zajęcia sportowe z zakresu lekkiej atletyki, zawody, a także zorganizuje 4. edycję Giżyckiej Mili. Giżycka Grupa Regatowa zorganizuje XXX Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych w klasach T1, T2, T3, Tango; Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin w klasach Open - Giżycko 2024, trzydniowe ogólnopolskie regaty 46. Puchar Trzech Ryb w klasie Optimist, trzydniowe ogólnopolskie regaty Finał Pucharu Polski w klasach ILCA 4, ILCA 6 oraz ILCA 7.

 

Puchar Trzech Ryb
Fot. Puchar Trzech Ryb, gizycko.pl/ T. Karolski

 

Uczniowski Klub Sportowy „CZAR PAR” zaprosi mieszkańców na taneczne, klasyczne show, czyli Ogólnopolski Giżycki Festiwal Tańca „Czar Par” 2024 o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka oraz Starosty Giżyckiego oraz Świąteczną Galę Taneczną CZAR PAR. Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka Giżycko” skupi się na szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Objętych szkoleniem jest ponad 60 osób. Klub zorganizuje także obchody 10. lat istnienia. Fundacja Rozwój zaprosi mieszkańców na cykl zajęć tanecznych dla osób dorosłych w formie tańców w kręgu i tańców integracyjnych.

 

Uczestnicy Świątecznej Gali Tanecznej UKS Czar Par

Fot. Świąteczna Gala Taneczna, Mariusz Korzeb

 

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Medyk” Giżycko będzie szkolił dzieci i młodzież w zakresie pływania, pływania w akwenie otwartym na jeziorach oraz triathlonie na obszarze Giżycka, a także zorganizuje XIX Wiosenne Ogólnopolskie Zawody i XVIII Jesienne Ogólnopolskie Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka 2024. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych - „Podaruj dziecku radość” przy Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku zorganizuje XV Integracyjną Spartakiadę Sportową pod hasłem „Sport to radość i zabawa!”. 

 

Pływalnia w Gizycku

Fot. pływalnia w Giżycku, gizycko.pl/ T. Karolski

 

 

Uczniowski Klub Sportowy Giżycko Sekcja Łyżwiarsko - Wrotkarska zamierza promować łyżwiarstwo szybkie i wrotkarstwo wśród dzieci poprzez szkolenie oraz wyposażenie ich w sprzęt umożliwiający szkolenie oraz rywalizację w cyklu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci i Pucharu Polski. Mazuria Mazurska Akademia Sportowa zorganizuje turnieje MAZURIA CUP. Klub Sportowy Tytani Giżycko zaprosi mieszkańców na ogólnopolski turniej zapasów w stylu wolnym, czyli Mazury Wrestling Cup 2024, a także będzie promował wśród dzieci, sport olimpijski, jakim są zapasy. 

 

Tytani Giżycko

Fot. trening Tytanów, gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir

 

 

Szczegółowy podział środków określa

Zarządzenie nr 1338/2024 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 19 lutego 2024 r. w sprawie zatwierdzenia podziału środków finansowych na realizację zadań publicznych, na rzecz mieszkańców Giżycka w 2024 r. z zakresu sportu i kultury fizycznej.