Wszystkich Świętych | Zmiany w organizacji ruchu

W okresie świąt Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Giżycka. Zatrzymywanie się pojazdów w okolicach cmentarzy, będzie możliwe tylko na oznakowanych zatokach postojowych i parkingach - informuje Wydział Planowania i Inwestycji Urzędu Miejskiego. 

Zmiany będą obowiązywały od 31 października od godz. 10.00 do 3 listopada do godz. 10.00. W ramach zmiany organizacji ruchu na odcinku ul. Królowej Jadwigi (od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wodociągowej) oraz na ul. Wodociągowej (od ul. Królowej Jadwigi do al. 1 Maja) zostanie wprowadzony zakaz postoju poza wyznaczonymi zatokami postojowymi. Pozostawiony w niedozwolonym miejscu pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. 

 

W dniach okołoświątecznych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ponadto z uwagi na to, że podróż samochodem na cmentarz może być kłopotliwa, zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

CMENTARZ

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

 

PRZYPOMINAMY O PRAKTYCZNYCH APLIKACJACH

ecmentarz.gizycko.pl 


 

Dzięki aplikacji ecmentarz w łatwy sposób znajdziesz miejsce pochówku osób bliskich. Wyszukiwarka pozwala zlokalizować groby osób pochowanych na Cmentarzach Komunalnych w Giżycku oraz wyznaczyć drogę od dowolnej bramy cmentarza.
W celu wyszukania lokalizacji grobu, należy przejść do zakładki „wyszukaj grób”. Wyszukiwanie następuje po wpisaniu nazwiska zmarłego. Po wprowadzeniu wszystkich danych należy kliknąć przycisk „szukaj”. Pojawi się lista wyników z datami urodzenia i zgonu oraz adresem grobu. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje należy najechać kursorem na mapę z zaznaczoną kwaterą i kliknąć kilkukrotnie, powoduje to dokładniejsze wskazanie miejsca położenia grobu. W przypadku nieodnalezienia danych osoby zmarłej lub rozbieżności danych ze stanem faktycznym prosimy o kontakt z zarządcą Cmentarzy Komunalnych w Giżycku.
 

gizycko.kiedyprzyjedzie.pl

 

Aplikacja Gizycko.kiedyprzyjedzie.pl pozwala na sprawdzenie rzeczywistych godzin odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.