Wręczenie Nagród Burmistrza | Piłka nożna

Prezentujemy laureatów dorocznych nagród burmistrza w dziedzinie SPORTU za rok 2020. Burmistrz Giżycka, na podstawie złożonych wniosków oraz własnej inicjatywy, przyznał laureatom nagrody pieniężne w dziedzinie sportu, na łączną kwotę 60 000 zł oraz wyróżnienia. Nagrody są wyrazem uznania dla wysokich wyników zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu.

 

Z powodu epidemii nie odbędzie się organizowana co roku uroczysta gala. Nagrody wręczono laureatom indywidualnie, podczas spotkania z burmistrzem. Sylwetki nagrodzonych, wybitnych mieszkańców Giżycka, z których sukcesów jesteśmy niezmiernie dumni, prezentujemy poniżej.  

 


Giżycki Klub Sportowy Mamry Giżycko

 

NAGRODY: 

 

Marek Radzewicz | 1 000,00     

 

Trener vice Mistrzów województwa w kategorii U-14 trampkarza C2 WMZPN, trener reprezentantów województwa U-14/U-13 Mikołaja Kopko, Huberta Sadłosa, Aleksandra Matucia, Daniela Radzewicza, Kacpra Góralczyka.

 

Adrian Kucharski | 1 000 zł     

 

Zawodnik zespołu seniorów GKS Mamry Giżycko, występujący w forBet IV lidze, młodzieżowiec, który przebojem wdarł się do pierwszego składu, wystąpił prawie we wszystkich meczach drużyny, w których imponował skutecznością i opanowaniem, sumienny, pracowity, jest przykładem dla młodszych zawodników, że ciężka praca przynosi efekty.

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Mikołaj Kopko

Czołowy zawodnik vice Mistrza Województwa w kategorii U-14 trampkarza C2 WMZPN, reprezentant Kadry Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Mikołaj Leszczyński

Czołowy zawodnik vice Mistrza Województwa w kategorii U-14 trampkarza C2 WMZPN.

 

Bartłomiej Łazar

Podstawowy zawodnik grupy Junior Młodszy, występujący również w rozgrywkach Juniora Starszego, zawodnik wyróżniający się dużą ambicją i walecznością, wielokrotnie wyróżniany w rozgrywkach wojewódzkich.

 

 

 


Szkółka piłkarska GOL

 

NAGRODY: 

 

Marcin Łobodziński | 1 000 zł     

 

Trener MUKS Szkółki Piłkarskiej GOL, prowadzi zajęcia z najmłodszymi grupami, trener, dla którego dobro i uśmiech dzieci jest na pierwszym miejscu, organizator wielu turniejów dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

 

Krzysztof Ostrowski | 1 000 zł     

 

Trener MUKS Szkółki Piłkarskiej GOL, z dużym zaangażowaniem i poświęceniem oddaje się pracy.

 


Mazurska Akademia Sportowa Mazuria Giżycko

 

NAGRODY:   

Artur Płaczek | 1 000 zł     

Trener, w sezonie 2020 prowadził drużynę Skrzat, z którą rozegrał mecze w ramach WMZPN, liczne sparingi oraz mecze turniejowe, jako II trener rocznika 2010 prowadził drużynę podczas rozgrywek Orlik, ze swoimi podopiecznymi (drużyna Skrzat - Żak) bierze udział w licznych turniejach, gdzie osiąga wysokie miejsca.

 

Jakub Aleksiejczuk | 1 000 zł    

Trener, w sezonie 2020 prowadził drużynę Żak zieloną, z którą w rozgrywkach WMZPN dostał się do Półfinału, z drużyną Młodzik, gdzie trenował jako II trener, wywalczył awans do Ekstraklasy (z I ligi), trener wraz ze swoją drużyną bierze udział w licznych turniejach, jego podopieczni otrzymali powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills.

 

Jakub Gil | 1 000 zł     

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020, w lidze jesiennej, wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik  D1, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry, bierze udział  w zgrupowaniach - konsultacjach AMO, otrzymał również powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills na sezon 2020/2021, gra na pozycji pomocnik.

 

Mateusz Osmolik | 1 000 zł     

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020 wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry, bierze udział w konsultacjach AMO, gra na pozycji obrońca.

 

Jakub Korol | 1 000 zł     

Bramkarz, który ze swoją drużyną wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik, otrzymał również powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills jako bramkarz.

 

Bartłomiej Burdach | 1 000 zł     

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020 wywalczył awans z I ligi do Ekstraklasy Młodzik WMZPN, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry oraz AMO.

 

Mateusz Kozłowski |  1 000 zł     

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020, w rundzie jesiennej, wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik D1, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry wojewódzkiej, bierze udział w konsultacjach AMO.

 

WYRÓŻNIENIA:

  Mirosław Lubas   Wieloletni trener, w 2020 r. doprowadził drużynę Młodzika do awansu do Ekstraklasy, bierze udział w licznych turniejach, sparingach ze swoimi podopiecznymi, gdzie wykazuje wysokie wyniki, jego zawodnicy powoływani są na konsultacje warmińsko-mazurskiego związku oraz do reprezentacji.   Agnieszka Gil (Prezes - drużyna Młodzik MAS Mazuria Giżycko)   Drużyna Młodzik (rocznik 2008 i młodsi) w sezonie 2019/2020 rozgrywała mecze z drużynami, w skład których wchodziły dzieci z rocznika 2008, drużyna w swoim składzie ma w większości chłopaków z rocznika 2009, w lidze wiosennej zajęła II miejsce w swojej grupie, natomiast w sezonie jesiennym wywalczyła I miejsce w I lidze Młodzika, awansując do Ekstraklasy Młodzik na rundę wiosenną 2020/2021, w rundzie jesiennej drużyna odniosła 7 zwycięstw i tylko 1 mecz zremisowała, rywalizując z drużynami z 2008 rocznika, zawodnicy tej drużyny powoływani są na konsultacje i do Reprezentacji.        

 

NAGRODY W DZIEDZINIE SPORTU