Wręczenie Nagród Burmistrza | Łyżwiarstwo

Prezentujemy laureatów dorocznych nagród burmistrza w dziedzinie SPORTU, kategoria "łyżwiarstwo" za rok 2020. Burmistrz Giżycka, na podstawie złożonych wniosków oraz własnej inicjatywy, przyznał laureatom nagrody pieniężne w dziedzinie sportu, na łączną kwotę 60 000 zł oraz wyróżnienia. Nagrody są wyrazem uznania dla wysokich wyników zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu.

 

Z powodu epidemii nie odbędzie się organizowana co roku uroczysta gala. Nagrody wręczono laureatom indywidualnie, podczas spotkania z burmistrzem. Sylwetki nagrodzonych, wybitnych mieszkańców Giżycka, z których sukcesów jesteśmy niezmiernie dumni, prezentujemy poniżej.  

 

Giżyckie Stowarzyszenie Łyżwiarskie Czarne Pantery

NAGRODY:

 

Zdzisław Maliszewski | 1 000 zł     

 

Posiada licencję łyżwiarską oraz III klasę sportową, mistrz Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters”  kat. wiekowej M 60, zdobywca I edycji Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim „Masters” w kat. wiekowej M 65, zdobywca II edycji Pucharu Polski „Masters” w kategorii wiekowej M 65.

 

Beata Zajączkowska | 1 000 zł      

 

Posiada licencję łyżwiarską, mistrzyni Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters” w kat. wiekowej K 55, zdobywczyni I edycji Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim „Masters” w kat. wiekowej K 55.

 


Uczniowski Klub Sportowy Short Track MOSiR Giżycko

NAGRODY:

 

Jakub Ekstowicz | 1 000 zł     

 

9. miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. MEN, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku i zdobyte dwa medale brązowe, 6. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 3. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku i zdobyte trzy medale – 1 srebrny i 2 brązowe, powołany do kadry narodowej juniorów na cały sezon 2020/2021.

 

Jakub Nowak | 1 000 zł     

 

8. miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 5. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku zdobyte 2 srebrne i 1 brązowy medal, 4. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku i 2 medale brązowe, 4. miejsce  w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku i 2 medale brązowe, aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników

 

Tomasz Robert Sztafa | 1 000 zł

 

Popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców na terenie Giżycka. Szkolenie sportowe, przygotowanie motoryczne i techniczne do sezonu 2019/2020 i 2020/2021 najmłodszych adeptów łyżwiarstwa. Wyniki sportowe osiągnięte na szczeblu ogólnopolskim zawodników młodszej grupy startowej: Julia WAWER – Junior E: 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Zofia PIĄTEK – Junior E: 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 8 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Judyta SAKOWICZ – Junior F: 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku. 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Milena SAKOWICZ – Junior E: 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Elblągu, 7 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior E, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Łukasz PIĄTEK – Junior D: 3 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior E, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Jakub NOWAK – Junior D: 8 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Kaja KISIELEWSKA – Junior D: 14 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D,                               na 42 sklasyfikowane zawodniczki (pierwszy sezon startowy), 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Mateusz STEFANOWSKI – Junior D: 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku.

 

Sławomir Julian Treszczyński | 1 000 zł     

 

Popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców na terenie Giżycka. Szkolenie sportowe, przygotowanie motoryczne i techniczne do sezonu 2019/2020 i 2020/2021 starszych zawodników klubu. Wyniki sportowe osiągnięte na szczeblu ogólnopolskim zawodników starszej grupy startowej: Michalina WAWER – Junior D: 1 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, dwukrotnie zajmowała 3 miejsce podczas udziału w dwóch edycjach Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku. Powołana do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), Weronika BILLER – Junior C: 9 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/202 w kat. Junior C, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych, 16 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców, powołana do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), Aleksander SAKOWICZ – Junior C: 5 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior C, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 6 miejsce zajęte indywidualnie na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w Białymstoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, powołanie do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), Jakub EKSTOWICZ – kat. MEN: 9 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. MEN, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku, powołany do kadry narodowej juniorów na cały sezon 2020/2021.

 

Aleksander Sakowicz | 1 000 zł

 

5 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior C, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 6 miejsce zajęte indywidualnie na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w Białymstoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, powołanie do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Mateusz Stefanowski | 1 000 zł     

 

6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Michalina Wawer | 1 000 zł

 

1 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, dwukrotnie zajmowała 3 miejsce podczas udziału w dwóch edycjach Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, powołana do kadry narodowej na zawody w Gusiew (Rosja).

 

WYRÓŻNIENIA

 

Weronika Biller

 

9 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/202 w kat. Junior C, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu i zdobyte  2 medale: 1 srebrny i 1 brązowy, 16 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców.

 

Kaja Kisielewska

 

14 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, na 42 sklasyfikowane zawodniczki (pierwszy sezon startowy), 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Łukasz Piątek

 

3 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior E, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu i zdobyte: 1 złoty i 1 srebrny medal, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku i zdobyte: 1 srebrny i 1 brązowy medal.

 

Zofia Piątek

 

2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu i 3 medale srebrne, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku z zdobyte: 2 medale srebrny i brązowy, 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 8 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Iga Kornak

 

Pierwsze starty w ogólnopolskich zawodach, 13 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 26 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Julia Uszyłło

 

Pierwsze starty w ogólnopolskich zawodach, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku zdobyła 3 srebrne medale, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Judyta Sakowicz

 

1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku i zdobyte 3 medale złote, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku i zdobyte 3 medale złote, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Milena Sakowicz

 

7 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior E, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu i zdobyte: 1 brązowy medal, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Anna Słowikowska

 

Pierwsze starty w ogólnopolskich zawodach, 15 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 22 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Norbert Rusiniak

 

8 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, , Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Julia Wawer

 

1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu i 3 złote medale, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku i 2 srebrne medale oraz 1 brązowy, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku.

 

Filip Sztafa

 

Udział w 2 edycjach Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych. Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

 

 

NAGRODY W DZIEDZINIE SPORTU