W 2024 pomagamy Piotrusiowi!

Piotruś Szpilka to 2-letni giżycczanin, któremu poświęcamy rok 2024! 

Podczas wszystkich wydarzeń współorganizowanych przez Miasto, będą prowadzone zbiórki finansowe na rzecz małego Piotrusia. Chłopiec wraz z rodzicami, rodziną i zaprzyjaźnionymi wolontariuszami będą gośćmi specjalnymi tych wydarzeń. Każdy chętny będzie mógł ich wesprzeć w zbiórce, poprzez przekazanie datku do specjalnie oznaczonych puszek z logo Miasta. 

 

Pieniądze szansą na SAMODZIELNOŚĆ

O Piotrusiu usłyszycie także w lokalnych mediach! Puszki do zbiórki z jego wizerunkiem pojawią się w zaprzyjaźnionych firmach i instytucjach. Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę! Pieniądze będą przeznaczone na kosztowne turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistyczny sprzęt, które są dla Piotrka szansą na samodzielność.

 

Piotruś Szpilka PPOMAGAMY

 

Rodzice walczą o lepsze jutro dla dziecka

Ze względu na komplikacje okołoporodowe, Piotruś już od swoich narodzin znajduje się pod kompleksową opieką rehabilitantów. Piotruś jest pod opieką Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku. Systematycznie uczęszcza na zajęcia również w ramach programu PFRON z pedagogiem, fizjoterapeutą oraz logopedą. Chłopiec nie komunikuje się werbalnie, nie reaguje na imię, polecenia, rzadko nawiązuje kontakt wzrokowy. Piotruś jest bardzo aktywny, nadruchliwy, ma trudności ze skupieniem uwagi, robi to, ale na krótko. 

 

Piotruś regularnie również odwiedza wiele specjalistycznych i lekarskich gabinetów, w których kontynuowana jest jego dalsza diagnostyka. Na ten moment rodzicom udało się ustalić następujące schorzenia: wrodzona wada rozwojowa układu pokarmowego, wrodzona wada rozwojowa nosa, zaburzenia napięcia mięśniowego. Wykryto także zmianę chromosomową w regionie 6p21.32., która jest prawdopodobnie przyczyną występujących u Piotrusia zaburzeń klinicznych. 

 

Rodzice każdego dnia starają się robić wszystko, aby zapewnić Piotrusiowi jak najlepszą opiekę lekarzy i specjalistów. Ich marzeniem jest uczestnictwo synka w turnusach rehabilitacyjnych, które przez swoją intensywność, skutkują widocznymi efektami rozwojowymi.

 

Piotruś SzpilkaPiotruś SzpilkaPiotruś SzpilkaPiotruś Szpilka

Fot. archiwum rodzinne p. Szpilka


Piotrusia już teraz można wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane: 

KRS 0000387207 (Fundacja “Serca dla Maluszka”),

w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać: 

2802 Piotr Szpilka


Każda wpłata to realna pomoc dla rodzin

Dzięki Państwa pomocy, do tej pory wspólnie wsparliśmy w walce o zdrowie już siedmiu giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego, Filipa Czerniawskiego, Igorka Kamińskiego, Adasia Mantrybę i Wojtusia Kozioła.

 

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

 

Akcji patronuje Burmistrz Giżycka

Akcja charytatywna na rzecz Piotrusia odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Koordynatorką akcji z ramienia Burmistrza jest dr Katarzyna Karolska Główny Specjalista Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku (e-mail katarzyna.karolska@gizycko.pl, tel. 798 112 125).

Zbiórki w ramach Pikniku RodzinnegoZbiórki w ramach Pikniku RodzinnegoZbiórki w ramach Pikniku RodzinnegoZbiórki w ramach Pikniku Rodzinnego

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski