Udany Dzień Otwarty w giżyckim Medyku

Dzień Otwarty w Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej wchodzącej w skład CKZiU, był okazją do odwiedzin przez tegorocznych maturzystów z giżyckich szkół i inne zainteresowane osoby.

Nasi słuchacze z technika masażysty i opiekuna medycznego mieli okazję zaprezentować odwiedzającym swoje umiejętności zdobyte podczas dotychczasowej nauki w szkole, a także omówić działanie specjalistycznego wyposażenia pracowni. Goście mogli skorzystać z różnych form masażu: klasycznego, w środowisku wodnym, wibracyjnego, pneumatycznego, bańka chińską, kosmetycznego oraz z wykorzystaniem aquavibronu. Poznali również zabiegi fizykalne z zakresu światłolecznictwa.

 

Dodatkowo mieli okazję skorzystać z różnych urządzeń wspomagających proces rehabilitacji (rotor, platforma wibracyjna, stół pionizacyjny, stół do ćwiczeń manualnych) oraz z ćwiczeń w odciążeniu w UGUL-u. Dużym powodzeniem cieszył się kosmetyczny zabieg parafinowy na dłonie, pokaz działania dermomasażera oraz masaże ręczne. Ponadto uczestnicy obejrzeli pokazy zabiegów pielęgnacyjnych, mieli okazję skontrolować ciśnienie tętnicze i saturację krwi za pomocą pulsoksymetru.

 

Przebieg Dnia Otwartego obserwowała dziennikarka z Meloradio przeprowadzając rozmowy z

Odwiedzającym nas maturzystom życzymy powodzenia na majowych egzaminach i zapraszamy do kształcenia w Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej od września 2024 r. - podsumowali organizatorzy.

 

Dzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w MedykuDzień Otwarty w Medyku