Światowy Dzień NGO | Najlepszego organizacjom działającym na terenie Giżycka!

27 lutego przypada święto Organizacji Pozarządowych. Ich pracę w Giżycku widzimy na co dzień, choć często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie oni za nią stoją. Pomagają chorym, ratują zwierzęta, wspierają osoby niepełnosprawne, dbają o naszą rozrywkę. W tym wyjątkowym dniu, szczególnie za tę pracę dziękujemy!

Rejestr organizacji działających w Giżycku i całym powiecie prowadzi Starostwo Powiatowe w Giżycku. Zgodnie z danymi powiatu, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, w naszym regionie przybyło ok. 100. nowych organizacji. Ich działania wspierają prawidłowe funkcjonowanie miasta. 


UWAGA! ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE DLA LOKALNYCH NGO W GIŻYCKU


 

2 miliony z budżetu miasta na zadania realizowane przez NGO

 

Logo NGOMiasto Giżycko cyklicznie ogłasza otwarte konkursy ofert, na realizację różnego rodzaju zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. W 2023 roku przeznaczyliśmy ponad 2 miliony złotych na realizację zadań publicznych. W ramach tej kwoty podpisano 99 umów z przedstawicielami organizacji. 

 

Czasami są to zadania jednoroczne, często jednorazowe, ale powtarzane rok rocznie, rozpoznawalne wśród lokalnej społeczności. Prowadzone zadania obejmują różne dziedziny, od zdrowia poprzez edukację ekologiczną, pomoc społeczną, ochronę zwierząt, aż po sport czy kulturę. 

 

Jak wesprzeć lokalne NGO?

Najlepszym sposobem na wsparcie Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), działających w naszym mieście i regionie, jest przekazanie swojej części podatku. Listę organizacji z regionu, które czekają 1,5% podatku zestawiono tutaj.

 


Zapraszamy na stronę gizycko.pl/organizacje-pozarzadowe 

gdzie znajdują się informacje nt. programów współpracy z NGO

i sprawozdania z ich realizacji, konkursów ofert i dotacji celowych

oraz relacje z wydarzeń organizowanych przez NGO


 

Polecamy także artykuły na temat tegorocznego podziału dotacji dla NGO z poszczególnych zakresów:

Logo NGO