Rozliczasz PIT w Giżycku - zyskujesz!

Co roku, w czasie trwania okresu rozliczeniowego, przypominamy, że to najlepszy moment, by złożyć wniosek o wydanie Giżyckiej Karty Mieszkańca.

Przy okazji składania formularza PIT, polecamy od razu postarać się o GKM. To naprawdę dobry czas, ponieważ, by stać się posiadaczem miejskiej karty, należy okazać pierwszą stroną zeznania podatkowego, co będzie potwierdzeniem aktualnego adresu zamieszkania w naszym mieście. Nieważny adres zameldowania, liczy się adres zamieszkania - to hasło towarzyszy nam od początku trwania programu GKM!

Z wnioskiem nie warto czekać na przysłowiową "ostatnią chwilę" - wiedzą o tym ci, którzy w ubiegłych latach starali się o tańszy abonament parkingowy, a także rodzice przyszłych przedszkolaków. W przypadku rekrutacji do miejskich przedszkoli, posiadając GKM, można zyskać aż 15 dodatkowych punktów. Przy zakupie abonamentu parkingowego, z kartą zapłacimy 20 zł za miesiąc, a nie 90 zł. Postarajmy się zatem o swoją GKM z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wniosek można złożyć osobiście w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Giżycku, lub przesłać mailowo na adres gkm@gizycko.pl, szczegółowe informacje na gkm.gizycko.pl.

 

Warto także pamiętać o pięcioletnim terminie ważności GKM. W tym roku mija ważność wszystkim kartom wydanym w 2018 r. Co należy zrobić, by przedłużyć ważność swojej karty - wyjaśniamy w artykule gizycko.pl/gkm-wydane-w-2018-r-niebawem-straca-waznosc/.

 

Przydatne linki:
Wniosek do pobrania
Lista partnerów i zniżek
Regulamin GKM
Szczegółowe informacje

 

Więcej informacji na temat Giżyckiej Karty Mieszkańca udziela koordynator programu Katarzyna Zadroga z Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku, pok. nr 116, tel. 798 617 629, katarzyna.zadroga@gizycko.pl.