Rajd Rowerowy | Mazurska Pętla 3 czerwca 2023

W ramach II Forum Rowerowego i inauguracji Mazurskiej Pętli Rowerowej w Giżycku, 3 czerwca w Światowym Dniu Roweru odbył się u nas również rajd rowerowy, na trasie którego znalazła się m.in. przyjazna rowerzystom Ekomarina Giżycko, Wieża Ciśnień, Galeria Sztuki Schron, kanał Łuczański, most obrotowy, Twierdza Boyen i kulinarny przystanek w Browarze Chmury.  

 

Mazurska Pętla Rowerowa to 300 km ścieżek i tras rowerowych wokół Wielkich Jezior Mazurskich, łączących poszczególne miejscowości i atrakcje od Węgorzewa i Giżycka po Pisz i Ruciane-Nida.

 

Te chcieliśmy pokazać w pigułce na odcinku Wilkasy, Kanał Kula, Rydzewo, Giżycko i zabrać uczestników w najciekawsze miejsca, znane i te zupełnie nowe jak Galeria Sztuki Schron na pl. Grunwaldzkim, o której opowiedział nam Dariusz Matyjas Art Progress, czy Giżyckie Archiwum Cyfrowe przy Warszawskiej 17, które jak wspomniał podczas spotkania gospodarz miasta Wojciech Karol Iwaszkiewicz, również wkrótce będzie dostępne.  

 

Organizatorem Forum Rowerowego i inauguracji MPR był Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, współorganizacja Biuro Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 koordynator projektu budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej, współpraca Miasto Giżycko i gmina wiejska Giżycko.  

 

ologowanie 

Fot. gizycko.pl | M. Kulas-Szyrmer