Premiera filmów o Andrzeju Morawskim oraz Zespole Pieśni i Tańca

13 i 14 grudnia w giżyckim kinie Nowa Fala odbędą się premiery filmów wyprodukowanych przez Fundację St.ART. Na ekranie wspomnienia po Andrzeju Morawskim oraz opowieść o Zespole Pieśni i Tańca "Giżycko".

  Plakat Pierwszym film to wspomnienia po Andrzeju Morawskim - malarzu, rzeźbiarzu, artyście, który swoje życie i twórczość związał z naszym miastem. W swoim domu nie tylko stworzył pracownię, ale również galerię sztuki, gdzie zapraszał lokalnych artystów i nie tylko, organizując liczne wernisaże.  


Premiera filmu o Andrzeju Morawskim odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 w giżyckim kinie Nowa Fala


  Po filmie zapraszamy na panel dyskusyjny na temat spuścizny po artyście z udziałem zaproszonych gości - burmistrzem Giżycka Wojciechem Karolem Iwaszkiewiczem, dyrektorem GCK Dariuszem Skrzypkiem, Fundacją Projekt Arche oraz lokalną artystką Romą Janiszewską.   Plakat   Drugi film to opowieść o Zespole Pieśni i Tańca "Giżycko", który działał w naszym mieście nieprzerwanie od 1971 roku do wczesnych lat 90. Zespół działał pod patronatem Spółdzielni Pracy Przemysłu Spożywczego „SPES” w Giżycku, z Edwardem Ottomańskim na czele. Dzięki SPESowi "Giżycko" miało stałe źródło finansowania, co pozwalało na różne zagraniczne wyjazdy, podczas których tancerze, chór oraz kapela reprezentowało nasze miasto. Więcej ciekawostek o Zespole opowiedzą jego byli członkowie.  


Premiera filmu o ZPiT "Giżycko" 14 grudnia o 17:00 15 grudnia o 12.00 w giżyckim kinie Nowa Fala. Premierze towarzyszyć będzie wystawa we foyer kina


  Odbiór bezpłatnych wejściówek od 8 grudnia, od godziny 8:30 w Giżyckim Centrum Kultury. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Liczba miejsc ograniczona.   Zadanie "Sylwetki. Realizacja filmów o Andrzeju Morawskim oraz Zespole Pieśni i Tańca "Ziemi Giżyckiej" dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Giżycka.   Partnerzy projektu: Giżyckie Centrum Kultury Giżyckie Archiwum Cyfrowe