Prawnicy bez granic | Pomoc transgraniczna

Stowarzyszenie Patria Nostra z Olsztyna poinformowało o uruchomieniu (od 1 sierpnia 2022 r.) trzech punktów transgranicznej pomocy prawnej - dwa w Polsce (Warszawa i Olsztyn) oraz jeden w Ukrainie (Tarnopol).

 

W punktach tych przez wszystkie dni robocze przyjmowane będą zgłoszenia osób w celu zorganizowania im bezpośredniego kontaktu z ukraińskim adwokatem.

 

Jak poinformowały władze stowarzyszenia, istnieje olbrzymia nisza prawna - udzielanie pomocy rodzinom ukraińskim, ale bezpośrednio w Ukrainie. Są bowiem sprawy, których polski prawnik z poziomu naszego kraju nie załatwi. Jedynie prawnik ukraiński na terenie Ukrainy i w ramach pomocy transgranicznej. Natomiast sprawy części rozdzielonych rodzin, pozostałych w Ukrainie potrzebują pomocy w Polsce, udzielonej przez polskiego prawnika. Zorganizowania takiej pomocy transgranicznej podjęło się właśnie Stowarzyszenie Patria Nostra z Olsztyna, skupiające m.in. prawników z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy". Natomiast partnerem z Ukrainy jest adwokat Ludmiła Semenenko z Tarnopola.

 

Stowarzyszenie Patria Nostra

ul. Partyzantów 65/8, 10-523 Olsztyn

Tel.: +48 89 523 40 25

e-mail: info@patrianostra.org.pl