Otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej w Giżycku

Uroczyste otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej już 2 czerwca w Giżycku. Zapraszamy serdecznie na Wzgórze św. Brunona, gdzie właśnie w piątek nastąpi oficjalna inauguracja 300 km trasy, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida.

W wydarzeniu udział weźmie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Członek Zarządu Województwa Jolanta Piotrowska, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Waldemar Królikowski, Prezes Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie Piotr Jakubowski, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, partnerzy projektu, w tym przedstawiciele nadleśnictw i samorządowcy z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz stowarzyszenia i środowiska rowerowe. 

 

Mazurska Pętla Rowerowa

Światowy Dzień Roweru na nowej trasie

Data wydarzenia jest niezwykle pomyślna, gdyż dzień później, 3 czerwca przypada Światowy Dzień Roweru. Pasjonaci jazdy na dwóch kółkach będą mogli świętować w pełni na nowej trasie. Z okazji święta samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wraz ze Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 organizują w naszych okolicach, od 2 do 3 czerwca 2023 roku, II Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach. Forum będzie gościło w Wilkasach w AZS COSA.

 

II Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach w AZS COSA

W programie przewidziano prelekcje na temat rozwoju turystyki rowerowej oraz działań samorządu województwa w zakresie realizacji i promocji szlaków rowerowych. Forum będzie doskonałą okazją do spotkania się oraz wymiany dobrych praktyk w gronie miłośników aktywności rowerowej, a także do zapoznania się z aktualnymi trendami dzięki relacjom blogerów. Inicjatywie towarzyszył będzie rajd rowerowy wybranym odcinkiem Mazurskiej Pętli Rowerowej.

 

Giżycka wieża już otwarta

Pętla liczy blisko 300 km i biegnie wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Oprócz wytyczenia, przygotowania i oznakowania trasy, wybudowano także 18 miejsc obsługi rowerzystów (MOR-ów) oraz 9 wież widokowych. Giżycka wieża jest już otwarta i czeka na zwiedzających. 

 

Wieża widokowa na Wzgórzu św. BrunonaWieża widokowa na Wzgórzu św. BrunonaWieża widokowa na Wzgórzu św. BrunonaWieża widokowa na Wzgórzu św. Brunona

Fot. gizycko.pl/ K. Zadroga


Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach jest nowym wydarzeniem cyklicznym, skierowanym do przedstawicieli samorządów lokalnych z regionu, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, przedsiębiorców, branży turystycznej, a w szczególności – do wszystkich miłośników aktywności rowerowych.

 

 PROGRAM WYDARZEŃ

 

Uroczyste otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej

2 czerwca 

Wzgórze św. Brunona w Giżycku

9.30 – 10.00 | Briefing prasowy – Wzgórze Św. Brunona, ul. Św. Brunona

10.00 – 10.30 | Uroczyste otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej

 


II Forum rowerowe

2 czerwca 

11.00 - 21.00

w AZS COSA Ośrodek w Wilkasach

ul. Niegocińska 5, 11-500 Giżycko

 


Wydarzenia wieńczy Rajd rowerowy po Mazurskiej Pętli Rowerowej

3 czerwca 

8.30 - 14.30

 

 

Mazurska Pętla to 300 km malowniczej trasy rowerowej wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów, która umożliwia poznanie Mazur z perspektywy dwóch kółek. Na trasie znajdziemy informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych, ciekawych wydarzeniach oraz miejscach cennych przyrodniczo. Na północy Mazurska Pętla Rowerowa łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo, najdłuższą tego rodzaju trasą w Polsce, a w Giżycku również z nowymi trasami rowerowymi wokół unikatowego w skali kraju i Europy zabytku, XIX-wiecznej Twierdzy Boyen.

 

Więcej o projekcie Mazurskiej Pętli Rowerowej

www.wielkiejeziora.pl

FB facebook.com/MazurskaPetlaRowerowa

 

Jazda na rowerze

Fot. organizator

 

Organizator Forum Rowerowego i inauguracji MPR: Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Biuro Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 koordynator projektu budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej

Współpraca: Miasto Giżycko i gmina wiejska Giżycko

ologowanie