Otwarcie Eko Plaży | Nautica Resort 3 maja

Eko Plaża nad kanałem Niegocińskim będzie otwarta w Majówkę!

Nowoczesne miejsce wypoczynku z portem i infrastrukturą rekreacyjną, u styku jeziora Niegocin i drogi wodnej kanału Niegocińskiego, wkomponowane w obszar nabrzeżowy i naturalną zieleń ze starodrzewem. Kompleks rekreacyjno-turystyczny na terenie Nautica Resort jest ogólnodostępny dla mieszkańców i turystów, na miejscu wypożyczalnia ekologicznego sprzętu wodnego, Beach bar, ogólnodostępna plaża i osłonięte przed falowaniem kąpielisko, ścieżki edukacyjne i plac zabaw dla dzieci.

 

Otwarcie Eko Plaży i sezonu Nautica Resort

3 maja (piątek) 2024

Giżycko ul. Moniuszki 23

 

 W programie od godz. 13.00:

• Prezentacja sprzętów wodnych z nowej wypożyczalni

• Prezentacja łodzi Parker oraz skuterów wodnych od Centrum Motorowodne Nautica

• godz. 19.00 Koncert i otwarcie Nautica RestoBar & Beach Club  

 

 

INFORMACJA PRASOWA 

Otwarcie Eko Plaży w Giżycku – przyjdź i zobacz nowe miejsce na mapie Giżycka.

Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w Giżycku nad jeziorem Niegocin powstało ciekawe, nowe miejsce dla mieszkańców, żeglarzy, turystów i rezydentów. Na pograniczu Giżycka i Wilkas została otwarta ogólnodostępna plaża z wypożyczalnią sprzętu wodnego, sauną, nowymi sanitariatami oraz plac zabaw dla dzieci. Z Eko plaży będzie można swobodnie przejść do Beach Baru, z tarasem nad jeziorem i platformami wypoczynkowymi z widokiem na szlak wodny. Eko Plaża znajduje się tuż obok wejścia do Kanału Niegocińskiego.

 

3 maja od godziny 13.00 będzie można zobaczyć i wypróbować wyposażenie wypożyczalni, saunę oraz usłyszeć o założeniu inwestycji. W wypożyczalni będą dostępne tradycyjne kajaki, rowery wodne, deski SUP, jak również napędzane energią elektryczną deski e-foil, deska z napędem elektrycznym i kierownicą oraz łódź Quicksilver Active Open 675 z silnikiem elektrycznym oraz katamaran Solliner 21 napędzany energią elektryczną i słoneczną z paneli fotowoltaicznych. Na terenie Eko Plaży jest dostępna ładowarka elektryczna dla aut i łodzi elektrycznych dla gości.

 

Dodatkowo od godziny 13.00 w Nautica Marina będzie pokaz łodzi polskiej produkcji – Parker, które prezentować będzie Centrum Motorowodne Nautica. Przez cały dzień będzie można korzystać z Nautica RestoBar & Beach Club, gdzie poza widokiem na Niegocin, jest serwowane jedzenie i napoje. O godz. 19.00 na tarasie nad jeziorem odbędzie się koncert Mierzejewska Duo.

 

- Pomysł na tę inwestycję był podobny do innych naszych działań na Mazurach. Staramy się stworzyć inicjatywy, z których sami, jako miłośnicy Mazur, chcielibyśmy korzystać – mówi przedstawiciel inwestora, Paweł Lickiewicz.

 

 

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu: EKO PLAŻA – utworzenie ośrodka wodnego wypoczynku oferującego innowacyjne, kompleksowe i ekologiczne produkty i usługi. Beneficjent projektu, Krzysztof Lickiewicz, korzysta z dotacji w ramach Mechanizmu Funduszy Norweskich w wysokości 473 tys euro.

 

- Niedawno ta przestrzeń została nominowana do nagrody Św. Brunona, patrona Giżycka – prestiżowej nagrody przyznawanej przez władze miasta. Samej nagrody (w tym roku) nie zdobyliśmy, ale jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Mamy nadzieję stworzyć nowe miejsce na mapie Giżycka i na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie będą mogli spotkać się mieszkańcy, żeglarze, miłośnicy rekreacji wodnej oraz Ci, którzy lubią dobrze zjeść lub po prostu cieszyć się fenomenalnym widokiem na jezioro.

 

 

Kontakt dla Mediów:
Paweł Lickiewicz
e-mail: p.lickiewicz@ascotpolska.eu
tel. 605 555 392