Ola Juszkiewicz z prestiżową nagrodą Marszałka za "Osobowość"

Giżycczanka Ola Juszkiewicz została laureatką prestiżowej nagrody, przyznawanej przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Podczas uroczystej gali 24 kwietnia 2022 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, otrzymała Laur „Najlepszym z Najlepszych” w kategorii Osobowość.     

 

Całe Giżycko jest dumne i gratuluje Oli kolejnego sukcesu, dostrzeżenia robienia ważnych dla naszego regionu i społeczności rzeczy. Ola nie tylko promuje dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur, ale włącza się aktywnie w akcje charytatywne i ekologiczne, edukuje w jaki sposób dbać o naszą planetę i promuje jako społeczna ambasadorka akcję Czysta | Woda z Giżycka, zachęcając do picia zdrowej i smacznej kranówki.

 

Nagroda przyznawana jest od 19. lat. Wyróżnienie stworzono z myślą, by uhonorować spośród mieszkańców Warmii i Mazur, tych którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej i szerszej, europejskiej i światowej. Laury w tym roku przyznano za osiągnięcia za rok 2021, w dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów. Od 2003 roku Laurami nagrodzono już ponad 430 osób, zespołów, instytucji, organizacji czy przedsiębiorstw.

 

Akcent lokalny również w dwóch innych kategoriach. W dziedzinie Sportu, nagroda powędrowała do Laury Banach, zawodniczki Giżyckiej Grupy Regatowej, która zdobyła pięć złotych medali na najważniejszych imprezach w klasie DN. Do tej pory, to najlepszy rok w karierze młodej żeglarki. I w kategorii Bliżej natury - Camping Echo w Rydzewie nad jeziorem Niegocin, jako idealne miejsce wypoczynku na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Gratulujemy!

 

- Naszych laureatów, niezależnie od dziedziny, wyróżnia przede wszystkim odwaga, determinacja i świadomość własnej wartości - marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Wiara w to, że czymkolwiek się zajmują, robią to najlepiej, jak potrafią i jest to godne pokazania światu. Swoje talenty wykorzystują tak, że wyróżniają się w kraju, Europie i na świecie. Często realizują pomysły, na które nikt wcześniej nie wpadł. Robią coś po raz pierwszy w historii. Taki rodzaj pewności siebie – pozbawiony pychy, ale oparty na rzetelnej pracy i doskonaleniu - szczególnie cieszy gospodarzy województwa. To dla nas obietnica rozwoju i pomyślności. Mamy w was godnych zaufania współpracowników w dziele budowania dobrobytu Warmii i Mazur.

 

 

 

Fot. gizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer

Wypowiedź marszałka: www.warmia.mazury.pl