Nagrody św. Brunona za 2020 rok | Gratulujemy laureatom

We wtorek 9 lutego poznaliśmy laureatów VI edycji Plebiscytu o Nagrodę św. Brunona Patrona Giżycka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim nominowanym. Dziękujemy za Waszą codzienną pracę i działania, które pozytywnie wpływają na rozwój naszego miasta. Laureaci plebiscytu, uhonorowani zostaną Statuetkami Świętego Brunona oraz nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł (brutto) każda. 

 

W tym roku, z powodu epidemii, nie odbyła się uroczysta gala, a wyniki podczas wydarzenia online ogłosił Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.  Statuetki przyznano w kategoriach: Kultura, Sport, Gospodarka, Turystyka, Zdrowie, Społecznik, Ambasador Giżycka, Pomysł, Statuetka Honorowa oraz Statuetka Pamięci. Zwycięzców wybrała kapituła złożona z laureatów poprzedniej edycji, uzupełniona o udział Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Giżycka.  

 

Zapraszamy na relację z wydarzenia.

 

 

 

Zwycięzcy i nominowani w Plebiscycie o Nagrody Świętego Brunona Patrona Giżycka 2021:

 

KULTURA Laureat:

  • Jan Sekta - ceniony, giżycki historyk, prelegent spotkań historycznych, wieloletni nauczyciel historii, obecnie pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie z wielkim zaangażowaniem tworzy i koordynuje Giżyckie Archiwum Cyfrowe gac.gizycko.pl. Autor unikatowej, wydanej w 2020 roku publikacji – „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach”.

Nominowani: Zofia Sobocińska, Mariusz Korzeb, Small Band   

 

SPORT Laureat: 

  • Andrzej Paszkiewicz, znakomity trener piłki ręcznej, od 30 lat prowadzący społecznie drużyny giżyckich szczypiornistów. 30 lat pracy to tysiące meczów, setki turniejów i wiele godzin treningów. W 2020 roku został uhonorowany Diamentową odznaką za zasługi dla Polskiej Piłki Ręcznej i obchodził jubileusz pracy trenerskiej.

Nominowani: Biegam Bo Lubię Giżycko – Edyta Organek i Daniel Gibuła, Monika Fedusio  

 

GOSPODARKA Laureat:

  • Biłas & Synowie, firma rodzinna, którą zna chyba każdy giżycczanin. Pan Mirosław Biłas wraz z synami prowadzi szeroką działalność gospodarczą: budownictwo, sieci i instalacje, gastronomia, stacja paliw, sala bankietowo–konferencyjna, kręgielnia. Nominacja za imponujący rozwój firmy na przestrzeni lat

Nominowani: Pan Kartacz, Mała Flota Jakub i Grażyna Konstantynowicz

 

 

TURYSTKA Laureat: 

  • Dominik Kaźmierczak Motolotnie Mazury „Popatrz z góry na Mazury!” – tak na loty widokowe nad Mazurami zaprasza Dominik Kaźmierczak. Motolotnie Mazury to oferta dla wszystkich, którzy chcą z innej perspektywy zobaczyć Giżycko i Mazury. W trakcie lotu można podziwiać wspaniałe widoki Krainy Tysiąca Jezior, poczuć wolność, adrenalinę i przeżyć unikatową atrakcję. 

Nominowani: Mirosław Boć, Wieża Ciśnień  

 

ZDROWIE Laureat:

  • Oddział Chorób Zakaźnych i Covidowy, Giżycki Oddział Chorób Zakaźnych znajduje się na liście szpitali zakaźnych do walki z epidemią Covid-19. Personel medyczny dokłada szczególnej troski i opieki nad swoimi pacjentami. Walczą o nasze zdrowie i życie, narażając swoje. Oddział stara się tworzyć najlepsze warunki do leczenia chorych, z pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i indywidualnym podejściem.

Nominowani: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  

 

SPOŁECZNIK Laureat: 

  • Joanna Sudak, od dziecka pomaga potrzebującym, tego nauczyła ją mama. Nigdy nie pozostaje obojętna na czyjąś krzywdę. Od kilku lat prowadzi zbiórki dla potrzebujących, którzy są w różnych sytuacjach życiowych i losowych. Działa również jako wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Wolontariat i akcje pomocowe są częścią jej życia, a ona sama staje się synonimem takich akcji w naszym mieście.

Nominowani: Andrzej Gasiul, Maria Popieluch, Natalia Paszkiewicz, „Maseczki dla Polski”  

 

AMBASADOR GIŻYCKA Laureat:

  • Giżycka Grupa Regatowa, GGR bierze udział w najważniejszych żeglarskich zawodach w kraju i za granicą, podczas których promowane jest nasze miasto. Klub od 2005 r. organizuje szkolenia regatowe i rywalizację sportową dzieci i młodzieży. 12 zawodników GGR otrzymało powołania do Kadry Narodowej na sezon 2020. GGR to trzeci klub sportowy w województwie warmińsko-mazurskim i trzeci klub żeglarski w Polsce. Świetne wyniki są konsekwencją systemu szkoleniowego i zdrowej rywalizacji sportowej, pełnego zaangażowania trenerów, zawodników i klubu zwariowanych rodziców pod sztandarem GGR. 

Nominowani: Aleksandra Juszkiewicz, Joanna Zubkowicz   

 

POMYSŁ Laureat: 

  • Leśny Projekt Edukacyjny „W LISTOWIU” funkcjonuje od lipca 2020 roku, Pomysłodawczynią i założycielką projektu jest Aneta Górska Prezes Fundacji Północny-Wschód. „W Listowiu” to forma opieki dziennej nad dziećmi w wieku 3-6 lat. Głównym założeniem jest przebywanie dzieci na dworze w otoczeniu natury, duża dawka ruchu na świeżym powietrzu,  kontakt z językiem angielskim oraz komunikacja z dzieckiem w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy oraz o elementy najlepszych systemów wychowawczo-edukacyjnych: Janusza Korczaka, Waldorfska, Montesorri, edukacji demokratycznej, flow learning Josepha Cornella.

Nominowani: Eulalia Paszkiewicz, Galinda  

 

STATUETKA HONOROWA powędrowała w tym roku do ks. prałata dr Zdzisława Mazura.

 

STATUETKĄ PAMIĘCI uczczono śp. prof. Tadeusza Niedźwieckiego.     

 

 

Wideo: gizycko.tv/ T. Boniewski

Scenariusz: Biuro Promocji i Polityki Społecznej UM Giżycko

Muzyka: utwór w wykonaniu Small Band

Fot. gizycko.pl