Nagrody Św. Brunona | Laureaci zachęcają do zgłoszeń

TRWA PLEBISCYT O NAGRODĘ ŚW. BRUNONA PATRONA GIŻYCKA 

Zeszłoroczni laureaci zapraszają do zgłoszeń!

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Plebiscytu o Nagrodę św. Brunona Patrona Giżycka za 2021 r. Promujemy wydarzenie wszystkimi możliwymi kanałami, zależy nam, by mieszkańcy dostrzegali w społeczności osoby wyjątkowe.

 

Kto jak nie laureaci tej nagrody, mogą zachęcić giżycczan do składania zgłoszeń? Dlatego zwróciliśmy się do zwycięzców poprzedniej edycji o krótkie podsumowanie, w którym podzielą się z mieszkańcami swoimi odczuciami na temat wygranej w Plebiscycie o Nagrodę Świętego Brunona Patrona Giżycka. 

 

Nazywam się Alicja Klimaszewska, reprezentuję Giżycką Grupę Regatową. Jestem laureatką Nagrody Świętego Brunona w obszarze sportu z 2017 roku. Jako klub otrzymaliśmy również tytuł Ambasadora Miasta Giżycka i Nagrodę Świętego Brunona w roku ubiegłym. Także jesteśmy niezmiernie dumni z tego co osiągnęliśmy, że ktoś nas docenił, że doceniły nas władze miasta, ale również i społeczność - podsumowuje podwójna laureatka Nagrody Świętego Brunona Patrona Giżycka.

 

Serdecznie zachęcam Państwa. Szukajcie kandydatur, na pewno wokół nas jest wiele wyjątkowych osób zasługujących na nominację do tej nagrody. Serdecznie zachęcam, rozejrzyjcie się, zgłaszajcie - jest to duma i ogromna radość zachęca do zgłoszeń Pani Alicja Klimaszewska. 

 

 

 

 

Chciałbym zaprosić, zachęcić mieszkańców Giżycka, aby podsunęli dla Urzędu pomysł, kto mógłby zostać laureatem w kategorii TURYSTYKA, albo w innych kategoriach, jest ich kilka. Jeśli w waszych kręgach znajomych macie osoby, które waszym zdaniem powinny otrzymać tę nagrodę za swoje osiągnięcia, to zgłoście ich kandydaturę - zachęca Dominik Kaźmierczak z Motolotnie Mazury. 

 

Informacja o nominacji naszej firmy do tego plebiscytu okazała się zaskakującą, nie myślałem nawet, że coś może z tego wyjść, jednak mieszkańcy docenili wkład w promowanie atrakcji na Mazurach i dostaliśmy tę nagrodę - dodaje laureat.

 

Zrzut_ekranu_2021-12-8_o_10-10-27

 

Nazywam się Joanna Sudak. W zeszłym roku miałam niezwykłą przyjemność zostać wyróżnioną Nagrodą Świętego Brunona w kategorii SPOŁECZNIK roku. (…) Mimo, że największą nagrodą dla mnie, za to co robię, są uśmiechy ludzi, którym pomagam (…), to ta nagroda była taką wisienką na torcie, ale też wielką mobilizacją, bo uważam, że trochę przedwcześnie ją dostałam i teraz jeszcze ciężej powinnam na nią pracować (…) podsumowuje laureatka.

 

Do 15 grudnia, każdy z Was może zgłosić swojego kandydata do Plebiscytu o Nagrodę Świętego Brunona (…). Możecie w ten sposób pokazać komuś, że docenianie jego pracę, jego wkład w nasze miasto, społeczność, że szanujecie to co robi i że uważacie go za cichego bohatera. Z całego serca namawiam wszystkich mieszkańców do wskazywania swoich bohaterów! – zachęca do zgłoszeń Pani Joanna.

 

Na koniec laureatka zachęciła również do wzięcia udziału w organizowanej przez nią przedświątecznej zbiórce żywności dla osób samotnych z Giżycka i okolic.


 

 

 W plebiscycie wyróżnieni zostaną wybitni mieszkańcy Giżycka oraz osoby, firmy, instytucje, organizacje związane z Giżyckiem, zasłużone w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, które swoją działalnością wpływają na rozwój i promocję miasta. Kandydaci mogą być zgłaszani przez mieszkańców, przedstawicieli organizacji społecznych, instytucji oraz przedsiębiorców. Nominacje są zgłaszane również przez Burmistrza Giżycka. Kandydat powinien odznaczać się odpowiednią postawą moralną i etyczną, a jego postawa nie powinna budzić zastrzeżeń w odniesieniu do relacji międzyludzkich, wartości moralnych i postaci Świętego Brunona Patrona Giżycka.


Laureaci plebiscytu, uhonorowani zostaną za swoje sukcesy i dobre pomysły, przyznawanymi Statuetkami Świętego Brunona oraz nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł (brutto) każda. Zwycięzców wybierze kapituła pod przewodnictwem Burmistrza.
 
W tym roku do podstawowych ośmiu kategorii, w których przyznawane są nagrody, dołącza kolejna - ekologia. Nagrody będą przyznane w następujących kategoriach:

  • kultura,
  • sport,
  • gospodarka,
  • turystyka,
  • ekologia,
  • zdrowie,
  • społecznik,
  • ambasador Giżycka,
  • pomysł.


Kapituła, na wniosek przewodniczącego, ma także możliwość przyznania:
– Honorowej Statuetki Św. Brunona – statuetkę honorową można otrzymać jednokrotnie,
– Statuetki Pamięci – statuetkę przyznaje się wyłącznie pośmiertnie.
 
Kandydaci do plebiscytu mogą być zgłaszani od 8 listopada do 15 grudnia 2021 r. Aby zgłosić kandydata do plebiscytu, należy przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacyjną na adres promocja@gizycko.pl. Wyniki poznamy w przyszłym roku.

 

Do pobrania:

Formularz_zgłoszeniowy 

Klauzula_informacyjna

Zarządzenie 

Regulamin 

 

BIP: Zarządzenie nr 757/2021 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 5 listopada 2021 r. w sprawie Plebiscytu o „Nagrodę Świętego Brunona Patrona Giżycka”

 

PODSUMOWANIE POPRZEDNICH EDYCJI