Nagrody Burmistrza Giżycka w dziedzinie KULTURY i SPORTU za 2020 rok | Znamy laureatów

Doroczne nagrody burmistrza w dziedzinie sportu i kultury za rok 2020 zostały przyznane. Co roku doceniane są osiągnięcia i inicjatywy w dziedzinie szeroko rozumianego sportu, twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. W ciągu minionych lat nagrody otrzymali przedstawiciele stowarzyszeń, realizujących wyjątkowe przedsięwzięcia, autorzy indywidualnych projektów, organizatorzy ważnych dla giżyckiej społeczności imprez, wystaw i koncertów, turniejów, zajęć sportowych, ogólnie mówiąc ciekawych projektów i działań mających wpływ na codzienne życie mieszkańców, rozwój i promocję naszego miasta.

 

Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury przyznawane są w Giżycku od 2006 roku i trafiają w ręce wybitnych osobowości, osób współtworzących kulturalne Giżycko i wywierających duży wpływ na kierunek rozwoju kultury w naszym mieście. Bo bez kultury nie istniejemy.

 

Nagrody sportowe Burmistrza Giżycka dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych są wyrazem uznania dla wysokich wyników sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu. Nagrody przyznaje Burmistrz z własnej inicjatywy lub na wniosek radnych, związków sportowych, klubów sportowych oraz szkół. Nagrody trafiają do zawodników sportów indywidualnych i drużynowych, wyróżniających się nieprzeciętnymi wynikami, ich trenerów, a także działaczy na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

 

Burmistrz Giżycka, na podstawie złożonych wniosków oraz własnej inicjatywy, przyznał laureatom nagrody pieniężne na łączną kwotę 67 000 zł (7 000 zł - KULTURA, 60 000 zł - SPORT).

 

Z powodu epidemii, wzorem roku ubiegłego, nie odbędzie się uroczysta gala. Nagrody zostaną wręczone indywidualnie, a sylwetki nagrodzonych, wybitnych mieszkańców Giżycka, z których sukcesów jesteśmy niezmiernie dumni, prezentujemy online.   

 

 

 

NAGRODY W DZIEDZINIE KULTURY 

 

Zespół Small Band | 3 000,00 zł 

 

Za całokształt dotychczasowej działalności artystycznej; orkiestra jazzowa Small Band powstała w 2005 roku w Giżycku i po ostatnich kilku latach pracy w Węgorzewie, zespół powrócił do Giżycka, działając obecnie pod egidą Giżyckiego Centrum Kultury; zespół prowadzą i wiodącymi muzykami są niezmiennie - Mirosław Gostomski i Mirosław Błudzień; artyści koncertowali zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech i na Litwie; zespół Small Band wygrał prestiżowy XXXVII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” Iława 2007; w latach 2011-2019 Small Band działał w Węgorzewskim Centrum Kultury, od grudnia 2019 – przy GCK w Giżycku.

 

Skład imienny zespołu Small Band: Mirosław Błudzień – piano – prowadzący, Mirosław Gostomski – puzon - prowadzący, Krzysztof Bielaszka – puzon, Wojciech Zwolski – puzon, Paweł Raczyński – trąbka, Dawid Żywica – trąbka, Maciej Chrzan – trąbka, Mariusz Sikorski – tenor sax, Dorota Tomaszewska -  alt sax, Artur Kosz-Koszewski – alt sax, Wojciech Romanowski – gitara, Czesław Janowski – bass gitara, Kazimierz Woldański – instr.perkusyjne, Marek Każmierczak – perkusja, Jerzy Dorosz – vocal.

                                                    

Zofia Sobocińska | 1000 zł 

 

Za dotychczasowe osiągnięcia na rzecz krzewienia kultury; od 7. roku życia gra na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku pod kierunkiem p. Agnieszki Fromm; w wieku 8. lat otrzymała pierwsze wyróżnienia na X konkursie skrzypcowym w Grajewie, Olsztynku i Olsztynie; w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zdobyła 3. miejsce w konkursie „Mali dziś, wielcy jutro”, a w maju 2019 r. pierwsze miejsce w konkursie skrzypcowym w Mławie; w międzyczasie uczestniczyła w konkursach szkolnych i regionalnych, w roku szkolnym 2016/2017 została wyróżniona dyplomem „Uczeń roku” w swojej szkole muzycznej; w grudniu 2019 r. została laureatką  II nagrody w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów Grand Prize Virtuozo Competition w Brukseli, natomiast 22 grudnia w Studio Recital Hall Centre for Fine Arts brała udział w koncercie laureatów; styczeń 2020 r. był dla Zosi przełomowy, gdyż otrzymała II miejsce w jednym z renomowanych konkursów na świecie – Golden Classical Music Awards w Carnegie Hall w Nowym Jorku (8 marca 2021 r. zagra tam na koncercie laureatów); w 2020 r. w Salzburgu w Grand Prize Virtuozo Competition otrzymała 1. nagrodę (w koncercie laureatów w Mozarteum zagrała 30.08.2020 r.).


Kamila Fundichely-Rychta | 1000 zł 

 

Kama Fundichely jest artystką wizualną (malarką, graficzką, animatorką) oraz edukatorką, posiada wszechstronne wykształcenie (Filologia polska, Bibliotekoznawstwo, Malarstwo i Rysunek) oraz duże doświadczenie w dziedzinie tworzenia form wizualnych; jej prace tworzone w ramach współpracy z grupą artystyczną Kolor Kolektyw, której jest założycielką, charakteryzują się najwyższą jakością warsztatową i artystyczną: są doskonale przemyślane, wykonane z uwagą i starannością, zawsze zachwycające pod względem wizualnym: zyskały uznanie wielu instytucji kultury (Sinfonia Varsovia, Muzeum Żydów Polskich Polin, liczne lokalne i regionalne ośrodki kultury); Kamila Fundichely realizowała także projekty animacji we współpracy z opowiadaczami - przy Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie, co jest potwierdzeniem jej rzadkich kompetencji - przekładu opowieści/żywego słowa na język obrazów; 6 grudnia 2020 r. miała miejsce premiera autorskiej animacji, pt. „Galinda”, stworzonej na podstawie mazurskiej legendy o Galindzie z Wyspy Miłości; animacja powstała w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na rok 2020, którego p. Fundichely została laureatką.

 

Nina Nu Monika Wierzbicka | 1000 zł 

 

Za całokształt dotychczasowej działalności; wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka; w 2019 r. wydała płytę,  pn.: „Głos Dawnych Mazurów” z wierszami poetów mazurskich żyjących w XIX i początkach XX wieku, m. in. Michała Kajki, Gotfryda Bendziułły, Tobiasza Stullicha, Jana Luśtycha  czy Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego; ludzie ziemi, nauczyciele, działacze społeczni ci znani            i ci, których już nie pamiętamy, mówią swoim głosem o sprawach, które ich dotyczyły: o miłości, o ojczystym języku, o radości i zachwycie nad miejscem, w którym przyszło im żyć; wiersze śpiewane są po polsku, nie zabrakło akcentu języka mazurskiego.

 

Jan Sekta | 1000 zł

 

Ceniony, giżycki historyk, autor unikatowej na rynku publikacji wydanej w 2020 roku „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach”; obecnie pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie z wielkim zaangażowaniem tworzy i koordynuje Giżyckie Archiwum Cyfrowe (gac.gizycko.pl), wyjątkowe w skali kraju, nowoczesne, multimedialne repozytorium wiedzy z bazą starych zdjęć, dokumentów opatrzonych komentarzem w standardach Narodowego Archiwum Cyfrowego; Jan Sekta to również prelegent Spotkań z historią „Od niemieckiego Lötzen do polskiego Giżycka”, które cyklicznie od lat odbywają się w zabytkowej kamienicy Hotelu Masovia; prowadził też „Spotkania historyczne z dziejów leckiego (giżyckiego) zamku”, organizowane w murach krzyżackiego zamku, dzisiejszym Hotelu St. Bruno. Autor artykułów popularyzujących historię miasta w czasopismach "Masovia", "Studia Angerburgica", prelegent spotkań popularyzujących historię miasta i regionu organizowanych przez instytucje i stowarzyszenia lokalne i regionalne.

 

 


 

NAGRODY W DZIEDZINIE SPORTU

 

 

Mirosław Sroka | 1000 zł     

 

Trener z wieloletnim doświadczeniem. Zawsze jest zaangażowany w wykonywaną pracę. Trener  posiada  indywidualne podejście do każdego pływaka. Uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast – młodzi pływacy osiągają sukcesy w postaci medali. Pomimo pandemii związanej z COVID-19 w 2020 r. podopiecznym trenera Mirosława Sroki udało się dwukrotnie uczestniczyć z wielkimi sukcesami w zawodach pływackich, tj. Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, V Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu w Olsztynie. Trener zawsze jest  do dyspozycji dzieci, służy wiedzą, pomocą i czasem.

 

Jarosław Sroka | 1000 zł

 

Trener z wieloletnim doświadczeniem, trenuje utworzoną od września 2019 r. najmłodszą grupę w klubie. Potrafi skutecznie mobilizować młodych pływaków do ciężkiej pracy. Pływacy z najmłodszej grupy pływackiej mają na swoim koncie pierwsze sukcesy w postaci medali. Pomimo pandemii związanej z COVID-19 w 2020 r. podopiecznym trenera Jarosława Sroki udało się dwukrotnie uczestniczyć z  sukcesami w postaci medali w zawodach pływackich, tj. Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz V Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu  w Olsztynie. Trener zawsze służy radą i pomocą swoim podopiecznym.

 

Piotr Gieczewski | 1 000 zł     

 

Posiada długoletnie doświadczenie, trener z ogromnym zaangażowaniem pracuje z najstarszą grupą pływacką. Poświęca swój czas również na poranne treningi. Trener  wykazuje niezwykle profesjonalne podejście  do każdego zawodnika. Zawsze uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast. Pomimo pandemii związanej z COVID-19 w 2020 r. podopiecznym trenera Piotra Gieczewskiego udało się trzykrotnie uczestniczyć z wielkimi sukcesami (w postaci medali) w zawodach pływackich, tj. Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, V Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu w Olsztynie oraz Międzywojewódzkich – Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Suwałkach kat. lat 12. W sierpniu 2020 r. trener z podopiecznymi wyjechał na tygodniowy obóz sportowo-rekreacyjny w Ciechanowie. Trener zawsze jest do dyspozycji dzieci, służy radą, pomocą i czasem.

 

Rafał Graca | 1000 zł     

 

Trener zawodników giżyckiego Klubu Karate Kyokushin. Organizator corocznego, ogólnopolskiego „Turnieju Karate Shinkyokushin dzieci i młodzieży o puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”.

 

Jerzy Gawarecki | 1000 zł     

 

Dyplomowany trener hokeja na lodzie i kolarstwa, trenuje grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorskie klubu Masters Giżycko, zawodnik Amatorskiej Ligi Hokeja na Lodzie Grupy Północno-Wschodniej w sezonie 2020, wieloletni, społeczny działacz i propagator sportu, organizator wielu wyścigów kolarskich w powiecie giżyckim, wieloletni społeczny prezes TK „Masters Giżycko”.

 

Daniel Rocki | 1000 zł

 

Dyplomowany trener hokeja na lodzie, trenuje grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorskie klubu Masters Giżycko, zawodnik Amatorskiej Ligi Hokeja na Lodzie Grupy Północno-Wschodniej w sezonie 2020.

 

Iwona Kochanowska | 1 000 zł     

 

Jest wybitnym trenerem piłki siatkowej. Rokrocznie osiąga sukcesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W roku 2020 osiągnęła w pracy trenerskiej następujące sukcesy: I miejsce w Województwie warmińsko – mazurskim w rozgrywkach Kinder Joy of Moving  w kategorii „2” ( Zuzanna Przęzak i Julia Grzybalska),  I miejsce w Województwie warmińsko – mazurskim  w rozgrywkach Kinder Joy of Moving w kategorii „4”  (Julia Borkowska, Amelia Połojańska, Alicja Maliszewska, Antonia Mościcka, Maja Kosecka i Magdalena Zalewska), III miejsce w Województwie WM w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek i awans do ćwierćfinału MP, I m w II Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Piłki siatkowej Młodziczek,  V miejsce w Międzynarodowym Maratonie siatkówki  w Łebie, pełni funkcję Prezesa UKS „Czwórka Giżycko”, który prowadzi prężną działalność w szerzeniu aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, pozyskując wszelkiego rodzaju dotacje. Jej wychowanki zostały powołane do kadry rocznika 2006: Barbara Andrzejewska, Nina Baranowska, Julia Goszczycka, Maja Kobielska, Kinga Kosecka, Natalia Krysiak, Dagmara Rodziewicz i Amelia Połojańska, w roku 2020 została powołana na funkcję trenera kadry wojewódzkiej rocznika 2006 i wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie zdobywając 9 miejsce.

 

Krzysztof Maksimowski | 1 000 zł     

Jest wybitnym trenerem piłki siatkowej. Rokrocznie osiąga sukcesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W roku 2020 przygotował i poprowadził do zwycięstwa w województwie warmińsko – mazurskim  drużynę minisiatkarek w składzie: Lena Poczynek, Oliwia Jankowska, Julia Żyndul i Małgorzata Ksieniewicz. Otrzymała ona bezpośredni awans do mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving. Ponadto współorganizował i sędziował II Ogólnopolski Jesienny Turniej Piłki siatkowej Młodziczek, który odbył się w Giżycku w dniach 19-20.09.2020 r. Jego dwie wychowanki zostały powołane do kadry wojewódzkiej rocznik 2007: Julia Borkowska i Alicja Maliszewska.

 

Patrycja Jankowska | 1 000 zł     

 

Brała udział w rozgrywkach Kinder + Sport Joy of Moving, w kategorii „2” – rocznik 2009 i młodsze i wchodziła w skład drużyny UKS „Czwórka Giżycko”. W tej kategorii wzięło udział 64 drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego. W roku 2020 osiągnęła następujące sukcesy: III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of Moving w Giżycku, II miejsce w Wojewódzkim Eliminacyjnym Turnieju Minisiatkówki Kinder Joy of Moving w Olecku, IV miejsce w Województwie warmińsko – mazurskim w klasyfikacji generalnej rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport Joy of Moving.

 

Oliwia Jankowska | 1 000 zł     

 

Brała udział w rozgrywkach Kinder + Sport Joy of Moving, w kategorii „3” – rocznik 2008 i młodsze i wchodziła w skład drużyny UKS „Czwórka Giżycko”. W tej kategorii wzięło udział 34 drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego. W roku 2020 osiągnęła następujące sukcesy: I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder + sport Joy of Moving  w Olsztynku, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of Moving w Giżycku, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of Moving w Olecku, I miejsce w Województwie warmińsko – Maurskim w klasyfikacji generalnej rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport Joy of Moving i bezpośredni awans do Mistrzostw Polski.

 

Amelia Połojańska | 1 000 zł     

 

Brała udział w rozgrywkach Kinder + Sport Joy of Moving, w kategorii „4” – rocznik 2007 i młodsze i wchodziła w skład drużyny UKS „Czwórka Giżycko”. W tej kategorii wzięło udział 34 drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego. W roku 2020 osiągnęła następujące sukcesy: I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder + sport Joy of Moving w Olsztynku, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of Moving w Giżycku, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki Kinder Joy of Moving w Olecku, I miejsce w Województwie warmińsko – mazurskim w klasyfikacji generalnej rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport Joy of Moving i bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, w kategorii młodziczka – rocznik 2006 i młodsze: III miejsce w Finale Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kategorii Młodziczka – Mrągowo, I miejsce w II Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Piłki siatkowej Młodziczek – Giżycko, V miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek – Zambrów, V miejsce w Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży – Łeba, ponadto Amelia Połojańska w roku 2020 została powołana do kadry wojewódzkiej rocznika 2007.

 

Maja Kobielska | 1 000 zł     

 

Brała udział w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek, która liczyła 20 zespołów. W roku 2020 osiągnęła następujące sukcesy: III miejsce w Finale Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kategorii Młodziczka – Mrągowo, I miejsce w II Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Piłki siatkowej Młodziczek – Giżycko, V miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek – Zambrów, V miejsce w Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży – Łeba, została powołana do kadry województwa warmińsko – mazurskiego i zajęła IX miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Kobiet – Chełm.

 

Julia Goszczycka | 1 000 zł     

 

Brała udział w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek, która liczyła 20 zespołów. W roku 2020 osiągnęła następujące sukcesy: III miejsce w Finale Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kategorii Młodziczka – Mrągowo, I miejsce w II Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Piłki siatkowej Młodziczek – Giżycko, V miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek – Zambrów, V miejsce w Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży – Łeba, Julia Goszczycka została powołana do kadry województwa warmińsko – mazurskiego i zajęła IX miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Kobiet – Chełm.

 

Magdalena Smędzik | 1 000 zł     

 

Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych na 500 m. Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych brązowy medal na 1000 m i brązowy medal na 1500 m. W 2020 roku uzyskała na 500 m wynik , który jest 12. wynikiem na świecie w tej kategorii wiekowej (Viking Race Holandia). Pierwsze miejsce na 500 m w Pucharze Polski.

 

Marcin Łobodziński | 1 000 zł     

 

Trener MUKS Szkółki Piłkarskiej GOL, prowadzi zajęcia z najmłodszymi grupami, trener, dla którego dobro i uśmiech dzieci jest na pierwszym miejscu, organizator wielu turniejów dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

 

Krzysztof Ostrowski | 1 000 zł     

 

Trener MUKS Szkółki Piłkarskiej GOL, z dużym zaangażowaniem i poświęceniem oddaje się pracy.

 

Artur Płaczek | 1 000 zł     

 

Trener, w sezonie 2020 prowadził drużynę Skrzat, z którą rozegrał mecze w ramach WMZPN, liczne sparingi oraz mecze turniejowe, jako II trener rocznika 2010 prowadził drużynę podczas rozgrywek Orlik, ze swoimi podopiecznymi (drużyna Skrzat - Żak) bierze udział w licznych turniejach, gdzie osiąga wysokie miejsca.

 

Jakub Aleksiejczuk | 1 000 zł    

 

Trener, w sezonie 2020 prowadził drużynę Żak zieloną, z którą w rozgrywkach WMZPN dostał się do Półfinału, z drużyną Młodzik, gdzie trenował jako II trener, wywalczył awans do Ekstraklasy (z I ligi), trener wraz ze swoją drużyną bierze udział w licznych turniejach, jego podopieczni otrzymali powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills.

 

Jakub Gil | 1 000 zł     

 

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020, w lidze jesiennej, wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik  D1, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry, bierze udział  w zgrupowaniach - konsultacjach AMO, otrzymał również powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills na sezon 2020/2021, gra na pozycji pomocnik.

 

Mateusz Osmolik | 1 000 zł     

 

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020 wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry, bierze udział w konsultacjach AMO, gra na pozycji obrońca.

 

Jakub Korol | 1 000 zł     

 

Bramkarz, który ze swoją drużyną wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik, otrzymał również powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills jako bramkarz.

 

Bartłomiej Burdach | 1 000 zł     

 

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020 wywalczył awans z I ligi do Ekstraklasy Młodzik WMZPN, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry oraz AMO.

 

Mateusz Kozłowski |  1 000 zł     

 

Zawodnik, który ze swoją drużyną w roku 2020, w rundzie jesiennej, wywalczył awans do Ekstraklasy Młodzik D1, powoływany jest na konsultacje szkoleniowe Warmińsko-Mazurskiej Kadry wojewódzkiej, bierze udział w konsultacjach AMO.

 

Amelia Potejko | 1 000 zł 

 

II miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist dziewcząt (Szwecja), III miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist dziewcząt (Szwecja).

 

Andrzej Kucieński | 1 000 zł     

 

Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwa Polski (trzecie miejsce).

 

Bogdan Dziekański 1 000 zł     

 

Wyniki podopiecznych: Dominika Grala - I m. Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist gr. B, Antonina Dziekańska – I m. Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9, Mateusz Gigielewicz – I m. DOMETIC Puchar Trzech Ryb w klasie Optimist.

 

Barbara Ramotowska | 1 000 zł     

 

Wyniki podopiecznych: 1 m Mistrzostwa Świata Ice-Optimist  - M. Gigielewicz, 1 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  Dz. – M. Konarzewska, 2 m Mistrzostwa Świata Ice-Optimist Dz. – M. Konarzewska, 2 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  Dz. – A. Potejko,  3 m Mistrzostwa Świata Ice-Optimist Dz. – A. Potejko.

 

Cezary Borkowski | 1 000 zł     

 

Wyniki podopiecznych: Julia Rogalska: Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) – 1 m., Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich (Gdańsk) – 2 m., Konstanty Sawicki: Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) – m. 3, Stanisław Konarzewski: Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) – m. 1.

 

Julia Rogalska | 1 000 zł     

 

Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) – 1 m., Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich (Gdańsk) – 2 m., Nord Cup (Gdańsk) – 1 m., Finał Pucharu Polski Klasy Laser (Giżycko) – 1 m.

 

Konstanty Sawicki | 1 000 zł     

 

Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) – m. 3, Finał Pucharu Polski Klasy Laser (Giżycko) – m. 2.

 

Łukasz Kacprowski | 1 000 zł     

 

Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwa Polski (trzecie miejsce).

 

Mirosław Ambroch | 1 000 zł      

 

Wyniki podopiecznych: Maja Cituk: Puchar Prezydenta Gdańska m. 1, Leszka Pawlika pamięci Regaty (Zegrze) m. 3, Mistrzostwa woj. Warmińsko-Mazurskiego (Olsztyn) m. 3, Kacper Karbownik: Mistrzostwa woj. Warmińsko-Mazurskiego (Mrągowo) 3 m.

 

Marcin Panaś | 1 000 zł      

 

Wyniki podopiecznych: Mistrzostwa Europy Juniorów w kl. DN – Wojciech Klimaszewski, 6 m Mistrzostwa Świata Juniorów w kl. DN – Wojciech Klimaszewski, 13 m Mistrzostwa Europy Juniorów w kl. DN – Jakub Kamiński, 14 m Mistrzostwa Świata Juniorów w kl. DN – Jakub Kamiński.

 

Marek Stańczyk | 1 000 zł     

 

Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwa Polski (trzecie miejsce).

 

Maria Konarzewska | 1 000 zł    

 

I miejsce Mistrzostw Polski w sprincie w klasie 420 U17 (Giżycko), I miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist dziewcząt (Szwecja), II miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist dziewcząt (Szwecja).

 

Mateusz Gigielewicz | 1 000 zł   

 

I miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist (Szwecja).

 

Mikołaj Nowakowski | 1 000 zł     

 

Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwa Polski (trzecie miejsce).

 

Rafał Pogorzelski | 1 000 zł     

 

Mistrzostwa Polski w klasie 420 (Gdańsk) – 2 m.

 

Stanisław Konarzewski | 1 000 zł     

 

Mistrzostwa Polski w sprincie (Gdańsk) w klasie Laser Radial - m. 1.

 

Jan Fursewicz | 1 000 zł     

 

Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwa Polski (trzecie miejsce).

 

Mariusz Korzeb | 1 000 zł     

 

Od 2006 roku prowadzi w Giżycku Klub Tańca Towarzyskiego „CZAR PAR” Giżycko, promując wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów zdrowy  i aktywny tryb życia poprzez piękno ruchu ludzkiego ciała. Jego pary taneczne uczestniczą regularnie w Ogólnopolskich Turniejach Sportowego Tańca Towarzyskiego w całej Polsce zdobywając wysokie lokaty i miejsca finałowe. Uczestniczą również w Mistrzostwach Polski i konkursach Grand Prix Polski. Wiele jego par zdobyło mistrzowską klasę S. Rok 2020 również obfitował w sukcesy taneczne, a jego pary zdobyły tytuły i Puchary Mistrzów Województwa Warmińsko Mazurskiego za 2020 rok oraz wysokie miejsca finałowe. Wiele par przeszło do nowych klas sportowo-tanecznych.

 

Zdzisław Maliszewski | 1 000 zł     

 

Posiada licencję łyżwiarską oraz III klasę sportową, mistrz Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters”  kat. wiekowej M 60, zdobywca I edycji Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim „Masters” w kat. wiekowej M 65, zdobywca II edycji Pucharu Polski „Masters” w kategorii wiekowej M 65.

 

Beata Zajączkowska | 1 000 zł      

 

Posiada licencję łyżwiarską, mistrzyni Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters” w kat. wiekowej K 55, zdobywczyni I edycji Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim „Masters” w kat. wiekowej K 55.

 

Jakub Ekstowicz | 1 000 zł     

 

9. miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. MEN, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku i zdobyte dwa medale brązowe, 6. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 3. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku i zdobyte trzy medale – 1 srebrny i 2 brązowe, powołany do kadry narodowej juniorów na cały sezon 2020/2021.

 

Jakub Nowak | 1 000 zł     

 

8. miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 5. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku zdobyte 2 srebrne i 1 brązowy medal, 4. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku i 2 medale brązowe, 4. miejsce  w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku i 2 medale brązowe, aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników

 

Tomasz Robert Sztafa | 1 000 zł

 

Popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców na terenie Giżycka. Szkolenie sportowe, przygotowanie motoryczne i techniczne do sezonu 2019/2020 i 2020/2021 najmłodszych adeptów łyżwiarstwa. Wyniki sportowe osiągnięte na szczeblu ogólnopolskim zawodników młodszej grupy startowej: Julia WAWER – Junior E: 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Zofia PIĄTEK – Junior E: 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 8 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Judyta SAKOWICZ – Junior F: 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku. 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Milena SAKOWICZ – Junior E: 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Elblągu, 7 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior E, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Łukasz PIĄTEK – Junior D: 3 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior E, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Jakub NOWAK – Junior D: 8 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, Kaja KISIELEWSKA – Junior D: 14 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D,                               na 42 sklasyfikowane zawodniczki (pierwszy sezon startowy), 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, Mateusz STEFANOWSKI – Junior D: 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku.

 

Sławomir Julian Treszczyński | 1 000 zł     

 

Popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców na terenie Giżycka. Szkolenie sportowe, przygotowanie motoryczne i techniczne do sezonu 2019/2020 i 2020/2021 starszych zawodników klubu. Wyniki sportowe osiągnięte na szczeblu ogólnopolskim zawodników starszej grupy startowej: Michalina WAWER – Junior D: 1 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, dwukrotnie zajmowała 3 miejsce podczas udziału w dwóch edycjach Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku. Powołana do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), Weronika BILLER – Junior C: 9 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/202 w kat. Junior C, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych, 16 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców, powołana do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), Aleksander SAKOWICZ – Junior C: 5 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior C, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 6 miejsce zajęte indywidualnie na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w Białymstoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, powołanie do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), Jakub EKSTOWICZ – kat. MEN: 9 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. MEN, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku, powołany do kadry narodowej juniorów na cały sezon 2020/2021.

 

Aleksander Sakowicz | 1 000 zł

 

5 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior C, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 6 miejsce zajęte indywidualnie na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w Białymstoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, powołanie do kadry narodowej na zawody międzynarodowe z serii BALTIC CUP w Gusiew (Rosja), aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Mateusz Stefanowski | 1 000 zł     

 

6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, 7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

Michalina Wawer | 1 000 zł

 

1 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2019/2020 w kat. Junior D, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu, 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Sanoku, 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, dwukrotnie zajmowała 3 miejsce podczas udziału w dwóch edycjach Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, powołana do kadry narodowej na zawody w Gusiew (Rosja).

 

Marek Radzewicz | 1 000,00     

 

Trener vice Mistrzów województwa w kategorii U-14 trampkarza C2 WMZPN, trener reprezentantów województwa U-14/U-13 Mikołaja Kopko, Huberta Sadłosa, Aleksandra Matucia, Daniela Radzewicza, Kacpra Góralczyka.

 

Adrian Kucharski | 1 000 zł     

 

Zawodnik zespołu seniorów GKS Mamry Giżycko, występujący w forBet IV lidze, młodzieżowiec, który przebojem wdarł się do pierwszego składu, wystąpił prawie we wszystkich meczach drużyny, w których imponował skutecznością i opanowaniem, sumienny, pracowity, jest przykładem dla młodszych zawodników, że ciężka praca przynosi efekty.

 

Maksymilian Kopiczko | 1 000 zł

 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w kategorii juniorów – 1 m, Mistrzostwa Polski w duathlonie w kategorii juniorów na dystansie SPRINT, w LOTTO Duathon Energy – Rumia 2020 – 2 m, Lotto Duathlon Energy Rumia – MP Elita, Młodzieżowcy, Juniorzy – 10 m.

 

Piotr Gritzner | 1 000 zł     

 

Trener UKS MKS MEDYK Giżycko, 5-krotny Mistrz Polski w triathlonie. Przygotowywał zawodników do MP w triathlonie oraz MW. Trener pełen pasji i zaangażowania. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu zawodnicy mają możliwość trenowania  na profesjonalnym sprzęcie.

 

Przemysław Nowalski | 1 000 zł

 

Trener UKS MKS MEDYK Giżycko, były Mistrz Polski w triathlonie. W zeszłym roku poświecił swój czas na wsparcie techniczne, merytoryczne i pomoc  dla zawodników. Swoją wiedzą wspierał i brał udział w przygotowaniach do zawodów MP, open water          oraz MP w triathlonie.

 

Janusz Sygnowski | 1 000 zł     

 

Prezes klubu GKS Mamry Giżycko.

 

Rafał Darda | 1 000 zł     

 

Obrońca w zespole GKS Mamry Giżycko, podstawowy zawodnik.

 

Karol Murawski | 1 000 zł     

 

Podstawowy bramkarz zespołu Mamry Giżycko, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany indywidualnie w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

 

Kamil Kamiński | 1 000 zł   

 

Asystent trenera GKS Mamry Giżycko.

 

Przemysław Łapiński | 1 000 zł     

 

Trener GKS Mamry Giżycko, bardzo wysokie wyniki zespołu, wprowadzanie nowych metod szkoleniowych, angażowanie młodzieży.

 

 

DO POBRANIA

WYRÓŻNIENIA W DZIEDZINIE SPORTU