Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury i sportu za rok 2021 przyznane | fotorelacja

Przyznane zostały doroczne nagrody burmistrza w dziedzinie sportu i kultury za rok 2021. Co roku doceniamy działalność i sukcesy naszych mieszkańców w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej i kultury.

 

Burmistrz Giżycka, na podstawie złożonych wniosków oraz własnej inicjatywy, przyznał laureatom nagrody pieniężne na łączną kwotę 93 000 zł | 10 000 zł - KULTURA i 83 000 zł - SPORT.

 

Pod dwóch latach pandemii, w tym roku udało się zorganizować uroczystą Galę  z udziałem nominowanych do giżyckich nagród. Uroczystość odbyła się 30 czerwca 2022 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz wręczył pamiątkowe statuetki i listy gratulacyjne. Nagrody finansowe w wysokości 1000 zł otrzymało 10 osób w dziedzinie kultury i 83 osoby w dziedzinie sportu. Za działalność sportową 113 osób otrzymało również wyróżnienia. Galę uświetnił występ duetu „Jazz Friends” Artur Romanek gitara elektryczna & Mariusz Sikorski saksofon, działającego przy GCK.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! 

 

W minionych latach nagrody wędrowały do przedstawicieli stowarzyszeń, klubów, instytucji, organizatorów wydarzeń oraz osób prywatnych, których ciekawe inicjatywy i osiągnięcia zostały dostrzeżone w przestrzeni miejskiej. Wyróżnione zostały wyjątkowe przedsięwzięcia, organizatorzy ważnych dla giżyckiej społeczności imprez, wystaw i koncertów, turniejów, czy zajęć sportowych, a także  autorzy indywidualnych projektów, mających wpływ na codzienne życie mieszkańców, rozwój i promocję naszego miasta.

 

Zobaczcie kto nagrody otrzymał w tym roku.

 

LAUREACI W DZIEDZINIE KULTURY

 

Zarządzenie nr 940/2022 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 30 czerwca 2022 r. w sprawie przyznania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w Gminie Miejskiej Giżycko 

 

Janina Knap | 1000 zł

urodzona w Giżycku, po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnym mieście, uczyła się w Liceum Plastycznym w Supraślu, a następnie podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Po ich ukończeniu zajmowała się między innymi ilustrowaniem podręczników szkolnych, projektowaniem graficznym książek, gazet i reklam. Graficzka, ilustratorka i fotograf. Swoje prace malarskie prezentuje na wystawach w Giżycku, na Mazurach i całym kraju. Od pięciu lat prowadzi zajęcia plastyczne na Giżyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W 2021 r. Janina Knap dołączyła do zajęć nowy, cenny element - mikrowykłady o kierunkach

 

Piotr Pułjanowski | 1000 zł 

Piotr Pułjanowski urodził się w Dobrym Mieście, od 1991 roku mieszka w Giżycku i pracuje w naszym mieście jako szewc. Szewstwo, nie tylko w Giżycku, jest zawodem zanikającym. Pan Piotr ma ogromne zasługi w kontynuacji tego rzadkiego rzemiosła, o ogromnym znaczeniu dla kulturowej tkanki miasta. Przyczynia się to do zachowań proekologicznych. Dzięki profesjonalnym usługom mieszkańcy mogą przedłużyć żywotność swojego obuwia, w zakładzie można dokonać również innych napraw związanych z przedmiotami wykonanymi ze skóry, a każda wizyta powiązana jest jak podkreślają mieszkańcy, z doświadczaniem ogromnej kultury dnia codziennego.

 

Jolanta Rejs | 1000 zł

Rejs zrealizowała w 2021 r. dwa ważne przedsięwzięcia, współtworzące kulturalne Giżycko. Podjęła się przygotowania wystawy plenerowej „Giżycko. Pamięć i pragnienia” w Porcie Ekomarina, która przez kilka miesięcy przyciągała zainteresowanie i wywoływała podziw mieszkańców miasta oraz gości.  Na wystawę złożyły się dawne i współczesne fotografie, plakaty i mapy.  Autorskim zamysłem wystawy było ukazanie symbiotycznego związku Giżycka z jeziorem Niegocin, stąd również obecność żeglarstwa, w tym regatowego. Dzięki Jolancie Rejs po raz pierwszy w dziejach miasta doszło do takiego zbliżenia Sztuki i Sportu. Wystawie towarzyszył wernisaż wybitnej pracy Jolanty Rejs, pokazywanej już w galeriach Londynu, na Międzynarodowym Triennale Sztuki w Krakowie oraz w galerii Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Wernisaż miał niepowtarzalny, performatywny charakter. Dzieło Jolanty Rejs nosi tytuł „Miłość nigdy nie ustaje” i jest żaglem graficznie zapisanym dawnymi mazurskimi pocztówkami, i nagrobkami. To żagiel olimpijskiej klasa Laser, na której też giżyccy żeglarze osiągają sukcesy. Tym razem dzieło sztuki przypłynęło z jeziora i jego prezentacja odbyła się na nabrzeżu. W trakcie finisażu wystawy odbyły się regaty między łodzią z żaglem Jolanty Rejs oraz łódką, na której wystartowała jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek Giżyckiej Grupy Regatowej. Nieznacznie wygrała Sztuka ze Sportem.

Absolwentka Royal Academy Schools, Royal Academy of Arts (2012) i Goldsmiths College, University of London (2009). Laureatka między innymi Grand Prix Quadriennale Polskiego Linorytu i Drzeworytu, British Institution Award oraz Glenfiddich Artist in Residence. Prace Rejs prezentowane były na Triennale Polskiej Grafiki, Jerwood Drawing Prize, Multiplied, The London Original Prints, MOT International Projects, Bite: Artists Making Prints, Summer Exhibition, Royal Academy of Arts oraz wielu innych.  

 

Jerzy Piekarski | 1000 zł

Znany nie tylko w giżyckim środowisku kulturalnym animator form artystycznych, a także założyciel i właściciel Centrum Animacji KOA w Giżycku. Od dwudziestu lat Pan Jerzy jest również organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Klasycznej w Kościele Ewangelickim w Giżycku (dawniej Giżyckie Koncerty Organowe). Swoją działalnością i zaangażowaniem znacząco wpływa na krzewienie szeroko pojętej kultury wśród lokalnej społeczności. Wieloletnie doświadczenie zawodowe, dorobek organizacyjny, a także profesjonalizm, sprawiają, że realizowane przez niego artystyczne przedsięwzięcia to gwarancja solidności oraz przeżyć kulturalnych na najwyższym poziomie. Działalność Pana Jerzego przyczyniła się do budowania bardzo wysokiej kultury w naszym mieście, z czego korzysta wiele pokoleń, zarówno mieszkańców, jak i przybywających do Giżycka gości. Spośród wielu artystycznych dokonań należy również podkreślić zasługi prowadzenia formacji teatralnej „Na luzie” oraz koła teatralnego na Giżyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.        

 

Alina Skupińska | 1000 zł

Wieloletni dyrygent giżyckiego Kameralnego Chóru Cantabile i wieloletnia dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku. Pani Alina Skupińska z wielką inicjatywą i konsekwencją realizuje kulturalne projekty w utworzonej w 2019 r. nowoczesnej sali koncertowej przy PSM. W 2021 r. organizatorka pierwszej edycji Letnich Koncertów Fortepianowych i Kameralnych w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej oraz wielu innych wydarzeń kulturalnych na najwyższym, artystycznym poziomie. Działalność obiektu jest niezwykle ważna dla rozwoju kultury w naszym mieście, od dnia inauguracji jest gospodarzem wielu prestiżowych koncertów z udziałem znakomitych artystów. Działalność Pani Aliny Skupińskiej ma nieoceniony wpływ na kształtowanie, krzewienie i rozwój kultury w naszym mieście poprzez m.in.: organizowanie różnych koncertów (absolwentów, mikołajkowych, andrzejkowych, jubileuszowych), w tym wysokiej klasy koncerty Filharmonii Narodowej. Wiele wydarzeń odbywających się w Giżycku uświetniają występy uczniów oraz nauczycieli PSM I st. Profesjonalizm Pani dyrektor, jej pasja, zaangażowanie i artystyczna otwartość przyczyniły się do upowszechniania piękna muzyki, co znajduje szerokie uznanie wśród publiczności. Pani Alina Skupińska stworzyła także warunki sprzyjające rozwojowi kulturalnemu naszego miasta oraz nieustannie rozwija talenty uczniów giżyckiej Szkoły Muzycznej.              

 

Zbigniew Waszkielewicz | 1000 zł

Ceniony aktor, reżyser teatralny, pisarz, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Ruchu i Dźwięku IOTA. W roku 2021 Teatr IOTA obchodził jubileusz 35-lecia istnienia. Własny, autorski teatr w kolejnych spotkaniach widza i aktora, angażuje również mieszkańców Giżycka, spektakle odbywają się w salach teatralnych, a także w ramach widowisk plenerowych. Teatr występował w całym kraju i za granicą, cykliczne wydarzenia kulturalne organizowane są również w naszym mieście, stanowią niezwykle ważną część życia kulturalnego Giżycka i Mazur.    

 

Bogdan Żołądkiewicz | 1000 zł

Przyznana nagroda za promocję Giżycka poprzez coroczną organizację imprezy hiphopowej "Mazury Hip-Hop Festiwal".        

 

Paweł Adamski (Outdoor Cinema) | 1000 zł

Promocja Giżycka poprzez coroczną organizację Kina Letniego w Porcie Ekomarina.        

 

Monika Wierzbicka (Nina Nu) | 1000 zł

Za całokształt dotychczasowej działalności artystycznej. Wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka, autorka scenariusza spektaklu słowno-muzycznego „Mazurska opowieść, czyli jak do szkoły zdawano”, który powstał w ramach pracy stypendialnej w 2021 r. jako kontynuacja przedsięwzięcia „Głos Dawnych Mazurów”. Spotkania z seniorami zrzeszonymi przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Giżycku zaowocowały również zawiązaniem grupy śpiewaczej Mazurska Fala z Giżycka.  

 

Irena Ilczyszyn | 1000 zł

Giżycczanka, która swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku. Studiowała wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Artystka znalazła się w finale m.in. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, czy „Stacja Kutno” Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory. Laureatka festiwali wokalnych, z osiągnięciami w 2021 roku: I miejsce na 1 Wojewódzkim Konkursie „Sieć Wokalna”, Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu o „Złoty Grzejnik”, II miejsce na Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki „Hoffer Superhit Festival” 2021 w Działdowie. Występowała na deskach Filharmonii Pomorskiej w projektach „Kolęda Nocka” oraz „Dumne One” (kierownictwo muzyczne Adam Lemańczyk) u boku legendarnych wokalistek polskiej sceny muzycznej Krystyny Prońko oraz Kayah. Artystka pisze również autorskie utwory. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą, w lutym 2021 ukazał się jej pierwszy singiel „Lose Myself”.  

 

 

LAUREACI W DZIEDZINIE SPORTU

 

Zarządzenie nr 941/2022 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 30 czerwca 2022 r. w sprawie przyznania dorocznych nagród sportowcom, trenerem oraz działaczom sportowym 

 

 

KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO UKS „CZAR PAR” GIŻYCKO

Mariusz Korzeb | 1000 zł

Od 2006 roku prowadzi w Giżycku Klub Tańca Towarzyskiego UKS „Czar Par” Giżycko, promując wśród dzieci , młodzieży ,dorosłych i seniorów zdrowy i aktywny tryb życia poprzez piękno ruchu ludzkiego ciała. Jego pary taneczne uczestniczą regularnie w Ogólnopolskich Turniejach Sportowego Tańca Towarzyskiego w całej Polsce zdobywając wysokie lokaty i miejsca finałowe. Uczestniczą również w Mistrzostwach Polski i konkursach Grand Prix Polski. Wiele jego par zdobyło mistrzowską klasę S. Rok 2021 obfitował w sukcesy taneczne, a jego pary zdobyły tytuły i Puchary na Ogólnopolskich Turniejach Tanecznych. Jego podopieczni zdobyli medale na Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego Związku Sportu Tanecznego za 2021 rok oraz wysokie miejsca finałowe w Pucharze Regionów Polski Północnej w Olsztynie. Wiele par przeszło do nowych klas sportowo-tanecznych.

 

MUKS SZKÓŁKA PIŁKARSKA GOL

Grzegorz Bierć | 1000 zł

Trener MUKS Szkółki Piłkarskiej GOL, prowadzi zajęcia z najmłodszymi grupami. Trener, dla którego dobro i uśmiech dzieci jest na pierwszym miejscu, organizator wielu turniejów dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

 

Szymon Jabłoński | 1000 zł

Trener MUKS Szkółki Piłkarskiej GOL, z dużym zaangażowaniem i poświęceniem oddaje się pracy z dziećmi. Organizator i uczestnik wielu rozgrywek lokalnych  i ogólnopolskich.

 

LEKKOATLETYKA / UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „JEDYNECZKA” GIŻYCKO

Jolanta Świderska | 1000 zł

Trener UKS "Jedyneczka" Giżycko. Nagroda za popularyzację lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży na terenie Giżycka i Powiatu Giżyckiego, szkolenia sportowe, przygotowanie motoryczne i techniczne do sezonu 2021 zawodników, którzy osiągnęli wyniki sportowe na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim

 

Adam Jurewicz | 1000 zł

-2 miejsce sztafeta 4x100m Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LZS w Lubawie,

-3 miejsce bieg na 100m Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku,

-5 miejsce skok w dal Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku,

-2 miejsce skok w dal  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LDK –Memoriał Wiesława Czerniakowskiego w Olecku

 

Alan Miedziak | 1000 zł

-2 miejsce skok w dal Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LZS w Lubawie,

-3 miejsce rzut oszczepem  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LZS w Lubawie,

-2 miejsce wieloskok  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-16 w Olsztynie,

-2 miejsce rzut oszczepem Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-18 w Olsztynie,

-2 miejsce pchnięcie kulą Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-18 w Olsztynie,

-2 miejsce skok w dal Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku

-6 miejsce wieloskok Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce u-16 w Olecku,

-8 miejsce skok w dal Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce u-16 w Olecku

 

Bartosz Jama | 1000 zł

-1 miejsce rzut oszczepem  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-16 w Olsztynie,

-1 miejsce rzut oszczepem  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-18 w Olsztynie,

-4 miejsce pchnięcie kulą Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-18 w Olsztynie,

-1 miejsce rzut oszczepem Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku,

-4 miejsce rzut oszczepem Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce u-16 w Olecku,

-7 miejsce pchnięcie kulą Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce u-16 w Olecku,

-1 miejsce rzut oszczepem  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LDK, –Memoriał Wiesława Czerniakowskiego w Olecku

 

Jakub Nowak | 1000 zł

-2 miejsce sztafeta 4x100m Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LZS w Lubawie,

-3 miejsce bieg na 600 m  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LZS w Lubawie,

-1 miejsce rzut oszczepem  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-16 w Olsztynie,

-2 miejsce bieg na 600 m Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku

 

Piotr Duchnowski | 1000 zł

-3 miejsce bieg na 100m Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce LZS w Lubawie,

-2 miejsce skok w dal  Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-16 w Olsztynie,

-3 miejsce bieg na 60m Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-18 w Olsztynie,

-2 miejsce skok w dal Mistrzostwa Województwa W Lekkiej Atletyce u-18 w Olsztynie,

-2 miejsce bieg na 100m Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku,

-4 miejsce skok w dal Ogólnopolskie Zawody lekkoatletyczne Memoriał Romualda Wojnowskiego w Olecku

 

GIŻYCKIE STOWARZYSZENIE ŁYŻWIARSKIE „CZARNE PANTERY”

Zdzisław Maliszewski | 1000 zł

Posiada licencję łyżwiarską nr Z/0575/15 oraz III klasę sportową.

I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters” w kat. wiek. M-65 w sezonie 2020/2021-Tomaszów Mazowiecki.

Zdobywca Pucharu Polski w wieloboju łyżwiarskim w kat. wiek. M-65 w sezonie 2020/2021.

 

Zbigniew Bartoń | 1000 zł

Posiada licencję łyżwiarską nr Z/0201/16

I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters” w kat. wiek. M-60 w sezonie 2020/2021-Tomaszów Mazowiecki.

 

Beata Zajączkowska | 1000 zł

Posiada licencję łyżwiarską nr Z/0577/15

I miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju łyżwiarskim „Masters” w kat. wiek. K-55 w sezonie 2020/2021-Tomaszów Mazowiecki

Zdobywczyni Pucharu Polski w wieloboju łyżwiarskim w kat. wiek. K-55 w sezonie 2020/2021.

 

ŻEGLARSTWO DZIAŁACZ  / "EKOMARINA"

Dariusz Klimaszewski | 1000 zł

Działacz na rzecz rozwoju kultury fizycznej. Przygotowanie, organizacja oraz przeprowadzenie regat żeglarskich Korsar EuroCup 2021 (Puchar Europy klasy Korsarz) oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski klasy Korsarz na wodach jeziora Niegocin, z portem regat w Ekomarinie Giżycko w dniach 7-12 września 2021.

 

GIŻYCKA GRUPA REGATOWA

Alicja Klimaszewska | 1000 zł

Działaczka na rzecz rozwoju kultury fizycznej. Przygotowanie, organizacja oraz przeprowadzenie regat żeglarskich Korsar EuroCup 2021 (Puchar Europy klasy Korsarz) oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski klasy Korsarz na wodach jeziora Niegocin, z portem regat w Ekomarinie Giżycko w dniach 7-12 września 2021.

 

Bogdan Dziekański | 1000 zł

Trener: Sezon 2021 – wyniki podopiecznych, m.in.: Weronika Grala - I miejsce Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11, Antonina Dziekańska - II miejsce Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11, Miłosz Cichanowicz -  I miejsce Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist gr. B

 

Barbara Ramotowska | 1000 zł

Trener: Sezon 2021 – wyniki podopiecznych, m.in.:

2 miejsce Mistrzostw Polski Ice-Optimist  - M. Skórnóg,

3 miejsce Mistrzostw Polski Ice-Optimist  – A. Potejko,

2 miejsce Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie 420  – M. Gigielewicz / P. Chełkowski,

3 miejsce Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie 420  – A. Turczynowicz / M. Kurjańczyk

 

Cezary Borkowski | 1000 zł

Trener: Sezon 2021 – wyniki podopiecznych, m.in.:

-Julia Rogalska: Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich (Gdańsk) – 3 miejsce ILCA6 (młodzieżowiec),

-Tomasz Trajnowicz: Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) –  1 miejsce ILCA7

Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich (Gdańsk) oraz 2 miejsce ILCA7 (junior),

-Jakub Kluk: Mistrzostwa Polski w Sprincie (Gdańsk) – 1 miejsce ILCA6

 

Mirosław  Ambroch | 1000 zł

Trener: Sezon 2021 – wyniki podopiecznych, m.in.:

-Ida Wojtas: I miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie Techno, Giżycko 03-05.09; I miejsce Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym – kat. młodzik, kobiety (22-23.02 Krynica Morska)

-Maja Ciuk: II miejsce Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym – kat. junior młodszy, kobiety (22-23.02 Krynica Morska)

 

Marcin Panaś | 1000 zł

Trener: sezon 2021– wyniki podopiecznych, m.in.:

1 miejsce  Mistrzostwa Polski Juniorów w kl. DN – Wojciech Klimaszewski,

3 miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów w kl. DN – Cezary Sternicki,

3 miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów w kl. DN – Cezary Sternicki

 

Rafał Ciechanowicz | 1000 zł

Trener: sezon 2021  – wyniki podopiecznych, m.in.:

-Zofia Kuszewska: Puchar Żubra na Zalewie Siemianówka 19-20.06 – III miejsce w klasyfikacji dziewcząt,

-Helena Fursewicz: Regaty Pomarańczowe w Iławie 5-6.06 - 1 miejsce dziewczynek do lat 9,

Active Regaty o Puchar Prezesa Fotowoltaika System Olecko 14-15.08  - 3 miejsce,

Eberspacher Mistrzostwa PSKO gr. B, Giżycko 26-29.08 - 1 miejsce dziewczynek do lat 9,

Mistrzostwa Bazy Mrągowo w klasie Optimist, 30.09-02.10 - 1 miejsce dziewczynek do lat 9

 

Adam Turczynowicz | 1000 zł

III miejsce - Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie 420, Giżycko 21-22.08

 

Amelia Potejko | 1000 zł

III miejsce - Mistrzostwa Polski ICE-Optimist dziewcząt (Zdorkowo,

30-31.01.2021)

 

Cezary Sternicki | 1000 zł

III miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w klasie DN (Estonia),

III miejsce Mistrzostw Europy Juniorów w klasie DN (Estonia)

 

Ida Wojtas | 1000 zł

I miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie Techno, Giżycko 03-05.09,

I miejsce Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym – kat. młodzik, kobiety (22-23.02 Krynica Morska)

 

Julia Rogalska | 1000 zł

III miejsce Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich, Gdańsk 24-26.09

– ILCA6 kobiet, młodzieżowiec

 

Jakub Kluk | 1000 zł

I miejsce Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Laser, Gdańsk 09.09 ILCA 6 U16

 

Magdalena Skórnóg | 1000 zł

II miejsce  Mistrzostw Polski ICE-Optimist dziewcząt (Zdorkowo),

III miejsce Mistrzostwa Świata w klasie Ice-Optimist dziewcząt  (Estonia),

III miejsce Mistrzostwa Europy w klasie Ice-Optimist dziewcząt  (Estonia)

 

Maja Cituk | 1000 zł

II miejsce Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym kat. juniorek młodszych (22-23.02 Krynica Morska)

 

Marcel Kurjańczyk | 1000 zł

III miejsce Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie 420, Giżycko 21-22.08

 

Mateusz Gigielewicz | 1000 zł

II miejsce Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie 420, Giżycko 21-22.08

 

Patryk Chełkowski | 1000 zł

II miejsce Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie 420, Giżycko 21-22.08

 

Rafał Pogorzelski | 1000 zł

I miejsce Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich - klasa 420 (Gdańsk)

 

Tomasz Trajnowicz | 1000 zł

I miejsce Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Laser, Gdańsk 09.09 ILCA7 U19,

II miejsce Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich, Gdańsk 24-26.09 – ILCA7 (JUNIOR)

 

Wojciech Klimaszewski | 1000 zł

III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w klasie DN (Zdorkowo, 30-31.01.2021)

 

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „SHORT TRACK MOSIR” GIŻYCKO

Aleksander Sakowicz | 1000 zł

8 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2020/2021 w kat. MEN,

4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku i 2  srebrne medale (sezonu 2019/2020),

4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku i 1  brązowy medal (sezonu 2021/2021). Powołanie do kadry narodowej na  cały sezon łyżwiarski 2021/2022.

8 na lokacie zawodników tej kategorii wiekowej na koniec roku 2021.

Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie wyników.

 

Anna Słowikowska | 1000 zł

Starty w ogólnopolskich zawodach.

Na koniec sezonu 2020/2021 zajęła 115 miejsce w kraju na 223 sklasyfikowane

zawodniczki i 26 miejsce w swojej kat. wiekowej.

7 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku.

5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku i 1 brązowy medal.

Na koniec roku 2021 na 8 miejscu w swojej kat. wiekowej.  Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich

wyników.

 

Jakub Ekstowicz | 1000 zł

-9 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2020/2021 w kat. MEN

i jednocześnie 17 w klasyfikacji wszystkich 150 zawodników,

-4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu  i zdobyty 1 medal brązowy,

-2 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku i zdobyte 4 medale  – 3 srebrne i 1 brązowy.

Powołany do kadry narodowej juniorów na cały sezon 2020/2021.

 

Jakub Nowak | 1000 zł

-5 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2020/2021 w kat. Junior D

i jednocześnie 44 w klasyfikacji wszystkich 150 zawodników,

-5 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu i zdobycie 2

brązowych medali,

-3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku, zdobyty  1 srebrny  medal.

Na koniec roku 2021 na 5 miejscu w swojej kat. wiekowej. Powołany do kadry narodowej juniorów na zawody. Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich  

wyników.

 

Julia Wawer | 1000 zł

Starty w ogólnopolskich zawodach, zdobyła w 2021r ogółem 8 medali.

-2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku zdobyła 3 srebrne medale,

-1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, zdobyła 3 złote medale,

-4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Elblągu,

-3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku, zdobyła 2 brązowe medale,

-6 miejsce w sezonie 2020/2021 w swojej kat. wiekowej i 54 miejsce na 223 sklasyfikowane zawodniczki w kraju. Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników. Na koniec roku 2021 na 1 miejscu w swojej kat. wiekowej.

 

Łukasz Piątek | 1000 zł

Starty w ogólnopolskich zawodach, zdobył w 2021r ogółem 7 medali.

-4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku, zdobył 2 brązowe medale,

-3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, zdobył

1 srebrny i 1 brązowy medal,

-4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Elblągu, zdobył 2 brązowe  medale,

-4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach

Rankingowych w Białymstoku, zdobył 1 brązowy medal. Ogółem 62 pozycja w

rankingu sezonu 2020/2021 na 150 sklasyfikowanych. Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników. Na koniec roku 2021 na 2 miejscu w swojej kat. wiekowej.

 

Michalina Wawer | 1000 zł

-2 miejsce w ogólnopolskiej  klasyfikacji sezonu 2020/2021 w kat. Junior C,

-15 miejsce na liście najlepszych zawodniczek toru krótkiego na 223 sklasyfikowane.

Trzykrotnie zajmowała 1 miejsca na Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w: m. Elbląg, dwukrotnie w m. Białystok, 2 miejsce na OZR  w m. Gdańsku.

Zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Młodziczek na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w m. Gdańsk. W roku 2021 zdobyła łącznie 6 złotych, 9 srebrnych i 1 brązowy medal. Powołana do kadry narodowej juniorów na sezon 2021/2022.

 

Tomasz Robert Sztafa | 1000 zł

Trener UKS „Short Track MOSiR Giżycko”. Popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców na terenie Giżycka i Powiatu Giżyckiego. Szkolenie sportowe, przygotowanie motoryczne i techniczne do sezonu 2020/2021 i 2021/2022 starszej grupy zawodników klubu. Wyniki sportowe osiągnięte na szczeblu ogólnopolskim zawodników starszej grupy startowej.

 

Zofia Piątek | 1000 zł

-4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku i 1 brązowy medal,

-2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Giżycku, zdobyte:

2 medale srebrny i brązowy,

-6 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Elblągu,

-11 miejsce w sezonie 2020/2021 w kat. Junior E i jednocześnie 69 w kraju na 223 sklasyfikowane zawodniczki.

Na koniec roku 2021 na 4 miejscu w swojej kat. wiekowej. Aktywny i sumienny udział w treningach i systematyczne poprawianie swoich wyników.

 

PŁYWANIE / UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY MKS MEDYK GIŻYCKO

Piotr Gritzner | 1000 zł

Trener pływania i triathlonu w Uczniowskim Klubie Sportowym MKS Medyk Giżycko. Jako 5-krotny Mistrz Polski w triathlonie z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie zawodnikom. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji dwójka zawodników MKS Medyk po zwycięstwie w Mistrzostwach Polski zakwalifikowała się do startu w Mistrzostwach Europy w Triathlonie. Jego podopieczni w 2021r. zdobyli pięć medali Mistrzostw Polski w triathlonie, duathlonie, aquathlonie oraz wiele medali na zawodach województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Sandra Kopiczko | 1000 zł

Mistrzostwa Polski w triathlonie w Katowicach na dystansie supersprint – 1 miejsce

„Aqua Fiesta – Mazurski Maraton Pływacki i kajakowy” – 1 miejsce.

Udział w zawodach Triathlon Szczytno na dystansie Cros 1/16 – 1 miejsce.

GARMIN Iron Triathlon 2021 – 1 miejsce.

Mistrzostwa Polski w Triathlonie w Rawie Mazowieckiej na dystansie sprint – 1 miejsce.

Mistrzostwa Województwa w Aquathlonie – 1 miejsce.

Mistrzostwa Europy w triathlonie w Walencji - 16 miejsce.

XVI Międzynarodowe Zawody Pływackie O Puchar Burmistrza Miasta Giżycka Z Okazji Święta Niepodległości (7m-50m dowolny, 8m-100m dowolny, 8m-50m grzbietowy, 4m-100m grzbietowy).

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu (15m-50m dowolny, 8m-100m dowolny, 3m-800m dowolny, 14m-50m motylkowy, 8m-100m zmienny)

 

Maksymilian Kopiczko | 1000 zł

Grand Prix Polski w Aquathlonie w Bydgoszczy – 2 miejsce.

Grand Prix Polski w Aquathlonie w Rumii – 3 miejsce.

Mistrzostwa Polski juniorów w triathlonie na dystansie supersprint – 1 miejsce.

Puchar Polski juniorów w triathlonie w Suszu – 2 miejsce.

„Aqua Fiesta – Mazurski Maraton Pływacki i kajakowy” – 2 miejsce.

Udział w zawodach Triathlon Szczytno na dystansie Cros 1/8 – 1 miejsce.

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w Gdyni – 2 m-ce oraz 1 m-ce w całym cyklu Pucharu Polski w Aquathlonie.

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu (12m-50m dowolny, 9m-100m dowolny, 10m-50m klasyczny, 8m-50m motylkowy).

 

Anna Janicka | 1000 zł

Od stycznia 2021r. wiceprezes klubu MKS Medyk Giżycko. Od wielu lat jako rodzic zawodnika związana z klubem, bardzo zaangażowana w działalność klubu na wielu płaszczyznach, koordynator i administracyjny filar klubu. Nieoceniony społecznik, zawsze pracująca ,,pro bono”. Społeczna i altruistyczna działaczka na rzecz klubu zaangażowana w  rozwój klubu w obu sekcjach sportowych - pływania i triathlonu.

 

TOWARZYSTWO KOLARSKIE „MASTERS” GIŻYCKO

Bogdan Żołnowski | 1000 zł

Asystent trenera, czynny zawodnik TK. Masters Giżycko. Społeczny opiekun dziecięcej i młodzieżowej grupy kolarskiej.

 

Daniel Rocki | 1000 zł

Dyplomowany trener hokeja na lodzie. Trenujący grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorskie klubu „Masters Giżycko”.

 

Elżbieta Bogus | 1000 zł

Wieloletnia działaczka społeczna, opiekun dzieci i młodzieży,  społeczny sekretarz sekcji hokeja na lodzie „Masters Giżycko”.

 

Jerzy Gawarecki | 1000 zł

Dyplomowany trener hokeja na lodzie i kolarstwa. Dyplomowany Menager  Sportu. Trenujący grupy dziecięce, młodzieżowe  i seniorskie klubu „Masters Giżycko” sekcji kolarskiej i hokeja na lodzie. Wieloletni społeczny działacz i  propagator sportu.  Organizator wielu wyścigów kolarskich i meczów hokeja na lodzie w powiecie  giżyckim. Wieloletni społeczny prezes  Towarzystwa Kolarskiego „Masters Giżycko”.

 

STOWARZYSZENIE PROMOCJI SPORTU MAŻORETKOWEGO „MAZUR DANCE”

Karolina Doruch | 1000 zł

Założycielka oraz trenerka drużyny Mażoretki Syrenki Giżycko, którą w roku 2021 poprowadziła m.in. do zdobycia Pucharu Polski w cheerleadingu sportowym w kategorii junior młodszy oraz do wywalczenia tytułów Mistrzyń i Wicemistrzyń Polski Północno-Wschodniej w sporcie mażoretkowym (jako część formacji Mazurianki, złożonej z tancerek z Giżycka i Węgorzewa), a także do licznych sukcesów ogólnopolskich i międzynarodowych podczas zawodów, które z powodu pandemii organizowano w formie online. W roku 2021 uzyskała uprawnienia trenera cheerleadingu sportowego, zatwierdzone przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu.

 

PIŁKA SIATKOWA / UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „CZWÓRKA GIŻYCKO”

Patrycja Jankowska | 1000 zł

W roku 2021 była wyróżniającą się zawodniczką zespołu UKS „Czwórka Giżycko”, który w kategorii „3” pięciokrotnie zwyciężył w wojewódzkich turniejach eliminacyjnych mini siatkówki „Kinder + Sport” Joy of Moving, które odbyły się w Kętrzynie, Ełku, Bartoszycach , Giżycku i Szczytnie i uzyskał bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, gdzie spośród 32 najlepszych zespołów z całej Polski zajął wysokie, trzynaste miejsce. Ponadto Patrycja została powołana na szkolenie centralne /kadra Polski/ rocznika 2009.

 

Julia Grzybalska | 1000 zł

W roku 2021 Julia Grzybalska była wyróżniającą się zawodniczką zespołu UKS „Czwórka Giżycko”, który w kategorii „3” pięciokrotnie zwyciężył w wojewódzkich turniejach eliminacyjnych mini siatkówki „Kinder + Sport” Joy of Moving , które odbyły się w Kętrzynie, Ełku, Bartoszycach , Giżycku i Szczytnie i uzyskał bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, gdzie spośród 32 najlepszych zespołów z całej Polski zajął wysokie, trzynaste miejsce.

 

Zuzanna Przęzak | 1000 zł

W roku 2021 Zuzanna Przęzak była wyróżniającą się zawodniczką zespołu UKS „Czwórka Giżycko”, który w kategorii „3” pięciokrotnie zwyciężył w wojewódzkich turniejach eliminacyjnych  mini siatkówki „Kinder + Sport” Joy of Moving , które odbyły się w Kętrzynie, Ełku, Bartoszycach , Giżycku i Szczytnie i uzyskał bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, gdzie spośród 32 najlepszych zespołów z całej Polski zajął wysokie, trzynaste miejsce.

 

Maria Kościelak | 1000 zł

W roku 2021 Maria Kościelak była wyróżniającą się zawodniczką zespołu UKS „Czwórka Giżycko”, który w kategorii „3” pięciokrotnie zwyciężył w wojewódzkich turniejach eliminacyjnych  mini siatkówki „Kinder + Sport” Joy of Moving , które odbyły się w Kętrzynie, Ełku, Bartoszycach , Giżycku i Szczytnie i uzyskał bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, gdzie spośród 32 najlepszych zespołów z całej Polski zajął wysokie, trzynaste miejsce.

 

Oliwia Jankowska | 1000 zł

Uczestniczka rozgrywek Kinder + Sport Joy of Moving w kategorii „4”dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, wchodziła w sklad drużyny UKS Czwórka MOSiR Giżycko. W tej kategorii wzięło udział 35 drużyn z całego województwa warmińsko - mazurskiego. W roku 2021 osiagnęła następujące sukcesy sportowe: I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki  Kinder Joy of Moving w Kętrzynie,

I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki  Kinder Joy of Moving w Bartoszycach,

I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki  Kinder Joy of Moving w Ełku,

I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym Minisiatkówki  Kinder Joy of Moving w Giżycku,

I miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek mini siatkówki Kinder Joy of Moving i bezpośredni awans do Mistrzostw Polski,

VII miejsce w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce  Kinder Joy of Moving.

 

Krzysztof Maksimowski | 1000 zł

Wybitny trener piłki siatkowej. Rokrocznie osiąga sukcesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W roku 2021 przygotował i poprowadził do zwycięstwa w województwie warmińsko – mazurskim  drużynę minisiatkarek w składzie: Lena Poczynek, Oliwia Jankowska, Julia Żyndul , Małgorzata Ksieniewicz i Julia Kędzierska. Otrzymała ona bezpośredni awans do mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving, gdzie zajęła 7 miejsce.

Ponadto współorganizował i sędziował III Ogólnopolski Jesienny Turniej Piłki siatkowej Młodziczek, który odbył się w Giżycku w dniach 9.10.2021 r., Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Kinder + Sport – 17.04.2021. Jego wychowanka została powołana do kadry Polski w kategorii rocznik 2008.

 

Iwona Kochanowska | 1000 zł

Trener piłki siatkowej. Rokrocznie osiąga sukcesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W roku 2021r. osiągnęła w pracy trenerskiej następujące sukcesy:

II miejsce w Województwie warmińsko – mazurskim w rozgrywkach Kinder Joy of Moving w kategorii „2” ( Oliwia Orlowska, Patrycja Rodziewicz),

I miejsce w Województwie warmińsko – mazurskim w rozgrywkach Kinder Joy of Moving w kategorii „3” ( Zuzanna Przęzak, Patrycja Jankowska, Julia Grzybalska, Maria Kościelak),

II miejsce w Województwie WM w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek i awans do ćwierćfinały MP,

XIII miejsce w Mistrzostwach Polski Kinder Joy of Moving w kategorii „3”,

XXIV miejsce w Mistrzostwach Polski Kinder Joy of Moving w kategorii „2”,

III m w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Mlodziczek w  Piłce siatkowej dziewcząt

Ponadto Iwona Kochanowska pełni funkcję Prezesa UKS „Czwórka Giżycko”, który prowadzi prężną działalność w szerzeniu aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

 

TENIS STOŁOWY / GIŻYCKI KLUB TENISA STOŁOWEGO „GKTS GIŻYCKO”

Piotr Trochim | 1000 zł

Trener Giżyckiego Klubu Tenisa Stołowego "GKTS Giżycko". Osiągnięcia podopiecznych: Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny-Olecko-25.04.2021 r.

3 miejsce Skrzatki

5-6 miejsce Skrzatki

5-6 miejsce Skrzaty

Mistrzostwa Województwa-Giżycko-22-05.2021 r.

3 miejsce Skrzatki

3 miejsce Skrzaty

6 miejsce Skrzaty

1 miejsce gra podwójna Skrzatki

1 miejsce gra podwójna Skrzatki

3 miejsce gra podwójna Skrzaty

3 miejsce gra podwójna Skrzaty

3 miejsce gra mieszana

3 miejsce gra mieszana

3 miejsce gra mieszana

3 miejsce gra mieszana

Pingla Cup Skrzatki - -Grodzisk Mazowiecki-12.06.2021 r.

19 miejsce w klasyfikacji końcowej Turniej Główny -Skrzatki

1 miejsce Turniej Pocieszenia Skrzaty

25 miejsce w klasyfikacji końcowej Skrzaty

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego-Olsztyn-04.09.2021 r.

1 miejsce Żaczki

5 miejsce Żaczki

I Grand Prix Województwa w Działdowie-11.09.2021r.

2 miejsce Żaczki

II Grand Prix Województwa Młodzików i Kadetów-Olecko

kat. młodzik – zdobyty limit na Grand Prix Polski w Brzegu Dolnym

kat. kadet – miejsce 9-12

I Grand Prix Polski w Brzegu Dolnym

kat. młodzik – miejsce 17/24

I Grand Prix Województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie

kat. młodzik – 1 miejsce

Awans do I Grand Prix Polski w Dębicy

II Grand Prix Województwa Młodzików w Działdowie, kat. młodzik – 2 miejsce

 

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GIŻYCKO SEKCJA ŁYŻWIARSKO-WROTKARSKA

Magdalena Smędzik | 1000 zł

Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych na 500 i 1000 m , Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych na 1500 m i na 3000 m, Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych w biegu masowym, Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych w wieloboju (500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m) w Tomaszowie Mazowieckim,  29-31.01.2021 r. w Pucharze Świata Juniorów w Inzell zajęła 13 miejsce.

 

PIŁKA NOŻNA / MAZURIA MAZURSKA AKADEMIA SPORTOWA

Jakub Wilamowski | 1000 zł

Zawodnik reprezentujący klub w sezonie wiosennym, wywalczył II miejsce w klasie rozgrywkowej Młodzik, natomiast na jesień I miejsce w grupie Trampkarz I Liga rywalizując z zawodnikami o rok starszymi. I miejsce daje mozliwość gry w wyższej klasie jaką jest grupa Ekstraklasa Trampkarz.

 

Adrian Krzeszowski | 1000 zł

Zawodnik grający na pozycji bramkarz reprezentujący klub w sezonie 2020/2021. Wraz z drużyną podczas rozgrywek wiosennych wywalczył II miejsce w klasie rozgrywkowej Młodzik, natomiast w rundzie jesiennej rywalizując z drużynami, w skład których wchodzili zawodnicy starsi, zajęli I miejsce w klasie Trampkarz, dając możliwość gry w rundzie wiosennej w Ekstraklasie (awans z I Ligii).

 

Matteo Sessa | 1000 zł

Zawodnik w rundzie wiosennej wywalczył wraz z drużyną II miejsce w grupie Młodzik, natomiast podczas rundy jesiennej I miejsce w grupie I Liga Trampkarz, czym dał możliwość gry w rundzie wiosennej w grupie Ekstraklasa Trampkarz.

 

Oskar Brusiło | 1000 zł

Zawodnik klubu w rundzie wiosennej wraz z drużyną wywalczył II miejsce w grupie w kat. Młodzik, natomiast w sezonie jesiennym I miejsce w grupie I Liga Trampkarz, które umożliwia grę w następnym sezonie w Ekstraklasie Trampkarz.

 

Filip Karwowski | 1000 zł

Zawodnik klubu wraz z drużyną w sezonie jesiennym 2021 wywalczył I miejsce w grupie rozgrywkowej (I Liga Trampkarz), czym zapewniony został awans do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna rywalizowała z drużynami, w skład których wchodzili zawodnicy o rok starsi. W rundzie wiosennej drużyna wywalczyła II miejsce w klasie rozgrywkowej Młodzik.

 

Agnieszka Gil | 1000 zł

Prezes Mazurskiej Akademii Sportowej "MAZURIA" Giżycko, zaangażowana w sprawy klubu. Kieruje sprawami administracyjnymi i finansowymi Stowarzyszenia. Organizuje mecze wg harmonogramu WMZPN, sparingi oraz turnieje klubowe.

 

PŁYWANIE / UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY KS FROG GIŻYCKO

Jarosław Sroka | 1000 zł

Trener UKS KS „Frog Giżycko” z wieloletnim doświadczeniem., posiada niezwykłe podejście do dzieci, potrafi je mobilizować do ćwiczeń i ciężkiej pracy. Zawsze służy radą i pomocą swoim podopiecznym. Uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast, jest współorganizatorem obozu letniego i półzimowiska dla podopiecznych klubu. 

W Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Pływackiego w 2021r.  pływacy klubu w klasyfikacji ogólnej zajęli 4 miejsce, zdobywając łącznie 51 medali.

 

Piotr Gieczewski | 1000 zł

Trener z długoletnim  doświadczeniem UKS KS „Frog Giżycko”. Z ogromnym zaangażowaniem pracuje z najstarszą grupą pływacką. Wykazuje profesjonalne podejście do każdego zawodnika. Zawsze służy radą, pomocą i  jest do dyspozycji dzieci. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem z pływakami. Dba o zdrową rywalizację w klubie. Zawsze zaangażowany w wykonywaną pracę. Trener uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast, jest współorganizatorem obozu letniego  i półzimowiska dla młodych pływaków.

W Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Pływackiego w 2021r. pływacy klubu w klasyfikacji ogólnej zajęli 4 miejsce, zdobywając łącznie 51 medali.

 

Mirosław Sroka | 1000 zł

Trener UKS KS „Frog Giżycko” z wieloletnim doświadczeniem. Cierpliwy
i pomocny, zawsze jest do dyspozycji podopiecznych. Profesjonalnie przekazuje wiedzę  i dzieli się z młodymi pływakami swoim doświadczeniem. Zawsze zaangażowany w wykonywaną pracę. Posiada  indywidualne podejście do każdego pływaka .Uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast, jest współorganizatorem obozu letniego i  półzimowiska dla podopiecznych klubu. W Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Pływackiego w 2021r. pływacy klubu w klasyfikacji ogólnej zajęli 4 miejsce, zdobywając łącznie 51 medali.

 

SPORTOWY KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO „PROMENADA OLECKO”

Weronika Dudar | 1000 zł

Mieszkanka Giżycka, której od najmłodszych lat największą pasją jest taniec. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Giżycku. Na co dzień swoją pasję rozwija w Sportowym Klubie Tańca Towarzyskiego „Promenada Olecko”. Wraz ze swoim partnerem tanecznym Piotrem Kaszuba w dniu 19.12.2021 r. zdobyła tytuł Wicemistrza Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Tańcach Standardowych i Wicemistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tańcach Latynoamerykańskich podczas Mistrzostw Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportu Tanecznego w Olsztynie i tym samym uzyskała klasyfikację na rok 2022 do udziału w Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, Mistrzostwa Polski.

 

PIŁKA RĘCZNA / MŁODZIEŻOWE TOWARZYSTWO SPORTOWE „GIŻYCKO” PROMOCJA SPORTOWYCH TALENTÓW

Zofia Szudra-Roszko | 1000 zł

Kapitan reprezentacji województwa, która na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła VI miejsce w kraju. Wicemistrzyni województwa młodziczek, ćwierćfinalistka Mistrzostw Polski młodziczek. Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego II LO w Giżycku.

 

Gabriela Muskała | 1000 zł

Skrzydłowa reprezentacji województwa, która na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła VI miejsce w kraju. Wicemistrzyni województwa młodziczek, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski młodziczek. Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego II LO w Giżycku.

 

Maja Zawadka | 1000 zł

Obrotowa reprezentacji województwa, która na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła VI miejsce w kraju. Wicemistrzyni województwa młodziczek, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski młodziczek. Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego II LO w Giżycku.

 

Oliwia Siedlecka | 1000 zł

Skrzydłowa reprezentacji województwa, która na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła VI miejsce w kraju. Wicemistrzyni województwa młodziczek, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski młodziczek. Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego II LO w Giżycku.

 

Oliwia Mikulewicz | 1000 zł

Rozgrywająca reprezentacji województwa, która na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła VI miejsce w kraju. Wicemistrzyni województwa młodziczek, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski młodziczek.

 

Patrycja Flis | 1000 zł

Rozgrywająca reprezentacji województwa, która na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła VI miejsce w kraju. Wicemistrzyni województwa młodziczek, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski młodziczek. Uczennica klasy Mistrzostwa Sportowego II LO w Giżycku.

 

Andrzej Paszkiewicz | 1000 zł

Trener piłki ręcznej Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „Giżycko” Promocja Sportowych Talentów. Prowadzi reprezentację oraz zespół klubowy w przygotowaniach i rozgrywkach.

 

GIŻYCKI KLUB SPORTOWY „MAMRY” GIŻYCKO

Marek Grochowski | 1000 zł

Trener oraz długoletni kierownik Giżyckiego Klubu Sportowego „Mamry”  Giżycko oraz drużyn (seniorskiej, młodzieżowych)

 

Mateusz Waszczyn | 1000 zł

Podstawowy zawodnik Grupy Junior Młodszy, występujący również w rozgrywkach Juniora Starszego. Zawodnik wyróżniający się dużą ambicją i walecznością, wielokrotnie wyróżniany w rozgrywkach wojewódzkich.

 

Arkadiusz Mroczkowski | 1000 zł

Podstawowy zawodnik III ligi reprezentujący Miasto Giżycko na boiskach trzecioligowca. Wystąpił we wszystkich meczach III ligi. Imponuje skutecznością i opanowaniem, sumienny, pracowity. Jest przykładem dla młodych zawodników.

 

Szymon Przychodzeń | 1000 zł

3 miejsce w rozgrywkach I Ligi Młodzików. Reprezentuje godne naśladowania zaangażowanie podczas rozgrywek i zajęć szkoleniowych.

 

Wiktor Cimoch | 1000 zł

Zawodnik GKS „Mamry” Giżycko.
2 miejsce w I lidze Trampkarzy.

 

LISTA 113 OSÓB WYRÓŻNIONYCH W KATEGORII SPORT 

 

Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury przyznawane są w Giżycku od 2006 roku i trafiają w ręce wybitnych osobowości, osób współtworzących kulturalne Giżycko i wywierających duży wpływ na kierunek rozwoju kultury w naszym mieście. Bo bez kultury nie istniejemy.

 

Nagrody sportowe Burmistrza Giżycka również obecne w Giżycku od 2006 roku, dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych są wyrazem uznania ich wysokich wyników sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu. Nagrody przyznaje Burmistrz z własnej inicjatywy lub na wniosek radnych, związków sportowych, klubów sportowych oraz szkół. Nagrody trafiają do zawodników sportów indywidualnych i drużynowych, wyróżniających się nieprzeciętnymi wynikami, ich trenerów, a także działaczy na rzecz rozwoju kultury fizycznej.