Nagrody Burmistrza Giżycka w dziedzinie kultury i sportu za rok 2016 - uroczysta gala już 21 kwietnia

Uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza Giżycka w dziedzinie kultury i sportu za rok 2016


 


 ZAPRASZAMY NA DZISIEJSZĄ GALĘ 21 kwietnia 2017 roku (piątek) godz. 17.00 Port Ekomarina Giżycko


 


GOŚĆ SPECJALNY - LUIZA ZŁOTKOWSKA wybitna łyżwiarka szybka, reprezentantka Polski, medalistka Igrzysk Olimpijskich


 


Serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie Dorocznych Nagród Burmistrza w dziedzinie sportu i kultury, które odbędzie się dziś o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Portu Ekomarina Giżycko przy ul. Dąbrowskiego 14. Gospodarzem uroczystości będzie Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.


Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury i sportu przyznawane są w Giżycku od 2006 roku. Co roku doceniane są osiągnięcia i inicjatywy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które mają wpływ życie kulturalne Giżycka i promują nasze miasto. W ciągu minionych lat nagrody otrzymali przedstawiciele stowarzyszeń realizujących ciekawe przedsięwzięcia i organizatorzy ważnych dla giżyckiej społeczności imprez, wystaw, czy koncertów. Naszych mieszkańców nagradzamy również za wybitne osiągnięcia i wyniki sportowe. Wyróżnienia otrzymają sportowcy, trenerzy oraz działacze, którzy pracują z pełnym zaangażowaniem i pasją, kształtując nasze najmłodsze talenty. Podczas uroczystości przedstawione zostaną kolejne sukcesy giżycczan w poszczególnych dziedzinach i klubach sportowych.


Gościem specjalnym gali wręczenia nagród będzie Luiza Złotkowska, utytułowana polska łyżwiarka szybka, brązowa medalistka Igrzysk w Vancouver '2010 i srebrna medalistka Igrzysk w Soczi '2014, trzykrotna medalistka zimowej uniwersjady w Harbinie, rekordzistka Polski na dystansie 5 km, wielokrotna medalistka Polski w łyżwiarstwie szybkim. Luiza Złotkowska związana jest z Grodziskiem Mazowieckim, gdzie mieszka i trenuje, a Grodzisk jest miastem partnerskim Giżycka i właśnie dzięki tej współpracy, wybitna łyżwiarka odwiedzi nasze miasto.


W tym roku łączna pula nagród to 20.000 zł (5000 zł kultura i 15.000 sport). Przyznane zostaną tradycyjnie nagrody finansowe oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy. 


Warto również dodać, że nasze spotkanie uświetni występ artystyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku.


 


Serdecznie zapraszamy!


 


Fotorelacja z ubiegłorocznej uroczystości wręczenia Dorocznych Nagród Burmistrza w dziedzinie sportu i kultury.