Wręczenie Nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury | Kama Fundichely

Burmistrz Giżycka, na podstawie złożonych wniosków oraz własnej inicjatywy, przyznał laureatom nagrody pieniężne w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2020 rok, na łączną kwotę 7 000 zł.

 

Z powodu epidemii nie odbyła się organizowana co roku uroczysta gala. Nagrody wręczono laureatom indywidualnie. Jedna z laureatek, Kama Fundichely, odwiedziła Burmistrza w środę 23 marca 2022 r. Sylwetkę nagrodzonej, wybitnej giżycczanki, z której sukcesów jesteśmy niezmiernie dumni, prezentujemy poniżej.

Kamila Fundichely-Rychta | 1000 zł 

 

Kama Fundichely jest artystką wizualną (malarką, graficzką, animatorką) oraz edukatorką, posiada wszechstronne wykształcenie (Filologia polska, Bibliotekoznawstwo, Malarstwo i Rysunek) oraz duże doświadczenie w dziedzinie tworzenia form wizualnych; jej prace tworzone w ramach współpracy z grupą artystyczną Kolor Kolektyw, której jest założycielką, charakteryzują się najwyższą jakością warsztatową i artystyczną: są doskonale przemyślane, wykonane z uwagą i starannością, zawsze zachwycające pod względem wizualnym: zyskały uznanie wielu instytucji kultury (Sinfonia Varsovia, Muzeum Żydów Polskich Polin, liczne lokalne i regionalne ośrodki kultury); Kamila Fundichely realizowała także projekty animacji we współpracy z opowiadaczami - przy Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie, co jest potwierdzeniem jej rzadkich kompetencji - przekładu opowieści/żywego słowa na język obrazów; 6 grudnia 2020 r. miała miejsce premiera autorskiej animacji, pt. „Galinda”, stworzonej na podstawie mazurskiej legendy o Galindzie z Wyspy Miłości; animacja powstała w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na rok 2020, którego p. Fundichely została laureatką.

 

 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi animacjami artystki opracowanymi na podstawie legend mazurskich https://www.youtube.com/channel/UC7j8EZ6r0CmvPDxtf3yu__A

 


Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury (zarządzenie nr 771/2021 Burmistrza Miasta Giżycka) przyznawane są w Giżycku od 2006 roku i trafiają w ręce wybitnych osobowości, osób współtworzących kulturalne Giżycko i wywierających duży wpływ na kierunek rozwoju kultury w naszym mieście.

 

Fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir