1,5% dla OPP z naszego regionu

1,5% dla OPP z naszego regionu

Scroll Indicator
Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

Mieszkańcy

Fala

 

 1. Adam Mantryba KRS 0000148747 (Fundacja "Przyszłość dla dzieci"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Adam Mantryba.
  Adam urodził się w 2015 r., choruje na chorobę genetyczną. Choroba powoduje m.in. to że Adaś nie mowi. Potrzebuje wielospecjalistycznej i wielokierunkowej rehabilitacji oraz oczywiście terapii logopedycznej. W miarę możliwości finansowych bierze udział w turnusach logopedycznych lub rehabilitacyjnych.
 2. Adrian Jarosz - KRS 0000133671 (Fundacja Marka Kamińskiego), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: dla Adriana Jarosza.
  Adrian, młody ratownik, był pełen życia i serca dla innych. 17 października 2013 r. doszło do zatrzymania krążenia i uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Adrian zapadł w śpiączkę. W maju 2016 r. przeszedł nowatorską operację wszczepienia stymulatora w Olsztynie. Jest rehabilitowany cztery godziny dziennie przez fizjoterapeutów, prowadzona jest szeroka farmakologia na poprawę działania mózgu oraz pozostałych organów. Działania przyniosły wymierne korzyści w postaci odzyskania ograniczonej świadomości. Adrian jest coraz bliżej wybudzenia.
 3. Angelika Budzicka - KRS 0000270809 (Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym) w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Budzicka, 12273
  Na imię mam Angelika. Zmagam się z septycznym zakażeniem endoprotezy, którą wszczepiono mi ponad 20 lat temu, z powodu nowotworu kości. 08.09.2020r. przeszłam zabieg przeszczepienia mięśnia dwugłowego oraz skóry w miejsce dużego ubytku w prawej nodze, który powstał na skutek czyszczenia rany martwiczej w okolicy piszczeli. Od ponad 4 lat jestem na kosztowych antybiotykach. Mam bardzo kosztowne wizyty u kilku lekarzy poza miejscem zamieszkania. Leczenie jest długotrwałe i kosztowne. POMÓŻ MI WRÓCIĆ DO ZDROWIA Przekazując 1,5% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Budzicka, 12273 wspierasz mnie w codziennym funkcjonowaniu. Z całego serca dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.
 4. Antoni Żochowski KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Antoni Żochowski.
  U Antka stwierdzono dystrofię mięśniową Duchenne'a. Mama wychowuje samotnie chłopca i jego siostrę. Antek jest pod stałą opieką specjalistów. Żmudna rehabilitacja jest mu niezbędna by jego codzienne życie stawało się łatwiejsze.
 5. Bartosz Frączek KRS 0000037904 (Fundacja „Zdążyć z pomocą”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 28540 Bartosz Frączek.
  Bartuś ma wadę wrodzoną hipoplazja ciała modzelowatego, wiąże się ona z opóźnieniem rozwoju psycho-ruchowego. Leczenie i rehabilitacja malucha są bardzo kosztowne. Rodzina Bartusia we współpracy z ludźmi dobrej woli i różnymi instytucjami stara się o pozyskanie środków, które pozwolą na poprawę zdrowia chłopca. My również możemy wesprzeć małego giżycczanina.
 6. Filip Czerniawski KRS 0000148747 (Fundacja "Przyszłość dla dzieci"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Filip Czerniawski.
  Filip urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową - jest po dwóch operacjach. To wzorowy uczeń i sympatyczny kolega ze szkolnej ławki. Filip jest pod opieką kilku specjalistycznych poradni, a także kilka razy w tygodniu uczęszcza na rehabilitację. W chwili obecnej musi bardzo uważać na nogi, które ulegają ciągłym kontuzjom z uwagi na wrodzoną wadę. Kręgosłup również wymaga wzmożonych ćwiczeń. Filip, aby grać w piłkę i cieszyć się zabawą z kolegami potrzebuje stałej i systematycznej rehabilitacji.
 7. Igor Kamiński KRS 0000382243 (Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 1938 pomoc dla Igora Kamińskiego.
  Igor urodził się w 2014 r., cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jego rozwój następuje bardzo powoli i mało efektywnie. Jest pod stałą opieką rehabilitanta, logopedy, psychologa, pedagoga, uczęszcza też na zajęcia z integracji sensorycznej oraz metody Montessori. Szansą są dla niego kosztowne turnusy rehabilitacyjne, różnego rodzaju sprzęty medyczne i rehabilitacyjne (lokomat, bieżnia do nauki chodu, mata do masażu perełkowego).
 8. Kacper i Marcin Michalkiewicz KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Kacper i Michał Michalkiewicz. 
  Chłopcy mają nieuleczalną chorobę genetyczną – Zespół FRAX, której skutkiem jest całościowe zaburzenie rozwoju ze spektrum autyzmu. Z Kacprem jest kontakt, chociaż chłopak ma problemy z mową, czytaniem i pisaniem. Natomiast jego brat Marcin, wymaga więcej opieki, nie potrafi mówić. Niestety, nie opanował innej formy komunikacji, dlatego kontakt z nim jest niemal niemożliwy.   Rodzice muszą się domyślać czego Kacper potrzebuje w danym momencie.Co więcej, wymaga stałej  pomocy przy jedzeniu, ubieraniu, kąpieli oraz przy innych codziennych czynnościach. Żyje w swoim świecie, Zupełnie jakby był małym chłopcem. Obaj nastolatkowie pozostają pod opieką licznych poradni specjalistycznych i regularna rehabilitacja jest dla nich niezbędna.
 9. Kajetan Zaborny KRS 0000037904 (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 33996 Zaborny Kajetan.
  Kajetan urodził się w 24 tygodniu ciąży w 2016 r. Z powodu wcześniactwa ma wiele powikłań: małogłowie, przez co ma uszkodzone nerwy wzrokowe, wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe, padaczkę lekooporną oraz mózgowe porażenie dziecięce, chłopiec nie siedzi, ani nie chodzi. Kajetana czeka długa i ciężka droga rehabiliacji, by mógł byc samodzielny.
 10. Konrad Ceniuk KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Konrad Ceniuk.
  Konrad urodził się w 2010 r. W lipcu 2014 roku wskutek wypadku samochodowego doznał ciężkiego urazu. Do kwietnia 2020 roku Konrad uczęszczał na rehabilitację do PSONI Koło w Giżycku.  Ostatnio wiele się pozmieniało…
  Ośrodek stracił terapeutę, który zapewniał Konradowi kompleksowe ćwiczenia i niestety nie ma zastępstwa. Do listopada 2019 roku, przez dwa lata należał też do Stowarzyszenia ,,Promyk” w Giżycku.
  Konrad jest rehabilitowany różnymi metodami od biofeedbacku po zajęcia z ketonami. Wielokrotnie uczestniczył też w turnusach rehabilitacyjnych w Szpitalu w Ameryce. Koszty z związane z rehabilitacją chłopca przekraczają możliwości finansowe rodziny. Tylko żmudna i regularna rehabilitacja może przynieść poprawę w funkcjonowaniu Konrada i w perspektywie zwiększyć jego samodzielność.
 11. Korina Anastazja Piechorowska KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Korina Anastazja Piechorowska.
  Korina choruje na autyzm. Regularnie korzysta z pomocy logopedy, pedagoga i psychologa oraz terapeutów integracji sensorycznej. Wymaga też przestrzegania diety pozbawionej glutenu, mleka i cukru.
 12. Krystian Czyrko KRS 0000266644 (Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: ZC 6301 Krystian Czyrko.
  Chłopiec urodził z wrodzoną złożoną wadą serca, pod postacią skorygowanego przełożenia wielkich pni tętniczych, niedorozwoju komory podaortalnej, resrtykcyjnego ubytku przegrody międzykomorowej, ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. O trudnej historii Krystiana i operacjach które przeszedł można przeczytać na https://www.sercedziecka.org.pl/krystian-czyrko/https://www.sercedziecka.org.pl/krystian-czyrko/ Krystian potrzebuje ogromnego wsparcia i wraz z mamą serdecznie prosi o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie.
 13. Krzysztof Marculewicz KRS 0000037904 (Fundacja "Zdążyć z pomocą"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 36703 Marculewicz Krzysztof.
  Krzyś urodził się z encefalopatią niedotleniowo - niedokrwienną. Aby mógł się prawidłowo rozwijać musi uczęszczać na specjalistyczną rehabilitację i być pod stałą kontrolą specjalistów. Dzięki zebranym pieniądzom będziemy mieć możliwość zakupu specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych.
 14. Krzysztof Szachnowicz KRS 0000086210 ("Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Krzysztof Szachnowicz.
  Krzyś walczy z groźnym przeciwnikiem - złośliwym nowotworem neuroblastoma. Choroba rozwijała się w ukryciu, bez żadnych niepokojących objawów. Pierwszym objawem był ból nóżki uniemożliwiający poruszanie się, a początkowe diagnozy wskazywały na zapalenie stawów. Okazało się niestety, że chłopiec ma na nadnerczu guza i że jest to złośliwy nowotwór – neuroblastoma IV stopnia. Dodatkowe badania ujawniły brak możliwości wycięcia guza oraz pierwsze przerzuty choroby (węzły chłonne brzucha, szpik kostny). Krzyś przeszedł między innymi leczenie przeciwciałami anty-GD2 we Włoszech i zakończył pomyślnie czwarty cykl immunoterapii.
 15. Laura Smolak KRS 0000270809 (Fundacja "Avalon")w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać Smolak 10769.
  Laura urodziła się w 2017 roku. Kest wesołą, pełną energii i ciekawą świata dziewczynką. Niestety zdiagnozowano u niej MIZS (Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów). Dziewczynka znajduje się pod stałą opieką specjalistów: reumatologa, kardiologa, fizjoterapeuty, rehabilitanta, okulisty i ortopedy. Stale przyjmuje silne leki, które mają wyciszyć objawy i zahamować rozwój choroby. Ze względu na skutki przebiegu choroby wymaga codziennej rehabilitacji, odpowiedniej diety i systematycznych badań. Dzięki dotychczasowej, ciężkiej pracy widać efekty rehabilitacji i postępy robione malutkim kroczkami. Pomoc to wsparcie codziennego funkcjonowanie oraz procesu leczenia i utrzymania sprawności Laury.
 16. Lena Sobolewska KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Lena Sobolewska.
  Lena ma urodziła się w 2019 r. U dziewczynki lekarze zdiagnozowali autyzm wczesnodziecięcy. Ta mała wojowniczka jest pod opieką poradni genetycznej, metabolicznej, psychiatrycznej i nefrologicznej. Lenka  regularnie bierze udział w zajęciach terapeutycznych: z logopedą, psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą oraz neurologopedą. Dziewczynka wymaga prywatnych terapii, które są bardzo kosztowne. Dodatkowe koszty generują również regularne dojazdy do specjalistów. Lena ma starszego brata i kochających rodziców, którzy bardzo kibicują jej w trudnych zmaganiach  z autyzmem.
 17. Maciej Furmaniak KRS 0000037904 (Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 9853 Maciej Furmaniak.
  Maciej rodził się w 2002 r., choruje na autyzm dziecięcy, zespół Tourette`a, padaczkę z napadami poliformicznymi, niedoczynność tarczycy, hiperinsilinemię i torbiel pajęczynówki. Pieniądze z 1,5 % przeznaczane są głównie na leczenie, wizyty u specjalistów, kosztowne terapie i ogrom leków. Dzięki naszej pomocy będzie można sfinansować turnusy rehabilitacyjne w wyspecjalizowanych ośrodkach, suplementy, leki i wizyty lekarskie.
 18. Maria Wiktoria Stabryła KRS 0000387207 (Fundacja Serce dla Maluszka) w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać 4493 Maria Stabryła Marysia przyszła na świat w grudniu 2019 roku. Jest bardzo żywą i wesołą dziewczynką, ale już od początku miała trudniejszy start. Kilka minut po narodzinach stwierdzono u niej zaburzenia oddechowe i konieczne było wspomaganie aparaturą. Terapia Marysi rozpoczęła się praktycznie od jej 3. tygodnia życia. Na początku zmagała się z wzmożonym napięciem mięśniowym. Po serii badań i konsultacji zdiagnozowano u Marysi autyzm dziecięcy. Problemy Marysi uwidaczniają się w sferze poznawczej, komunikacyjnej oraz społeczno-emocjonalnej. Ma zaburzony rozwój mowy, posługuje się mową swoistą i ma trudności z radzeniem sobie z emocjami. Ponadto Marysia ma wybiorczość jedzeniową, co sprawia, że bardzo trudno jest przekonać ją do spożywania posiłków. Terapia i zaopatrzenie Marysi w sprzęt rehabilitacyjny jest bardzo kosztowne. W związku z tym zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe. Każda forma Państwa wsparcia jest dla nas nieoceniona i przyczynia się do rozwoju Marysi, za co bardzo serdecznie dziękujemy!
 19. Marta Dobrzalska - KRS 0000148747 (Fundacja Przyszłość dla dzieci) - w rubryce  „cel szczegółowy” należy wpisać: Marta Dobrzalska
  Martusia cierpi na bardzo poważne schorzenia. Fenyloketonuria – jest to wrodzona choroba metaboliczna, polegająca na nieprawidłowej przemianie jednego z aminokwasów – fenyloalaniny. Gromadzi się ona w nadmiarze w organizmie powodując ciężkie upośledzenie umysłowe. Chorobie towarzyszą objawy neurologiczne: drgawki, silne napięcie i drżenie mięśni oraz zaburzenia zachowania. Aby tego uniknać Marta musi przestrzegać diety o bardzo małej zawartości białka i fenyloaniny.  Marta ma również zdiagnozowany Zespół Sture’a-Webera – jest to choroba wrodzona, należąca do grupy zaburzeń rozwojowych nerwowo – skórnych. Nie leczona prowadzi do padaczki. 
  Marcia wymaga ciągłej rehabilitacji oraz odpowiedniego żywienia, aby mogła się prawidłowo rozwijać.
 20. Natan Sałek KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Natan Sałek
  Natan to 7-latek (ur. 2017), którego uśmiech potrafi skraść każde serce, niestety choroba sprawia, że nie pojawia się on zbyt często. Rozszczep kręgosłupa sprawił, że ten dzielny chłopiec na co dzień jeździ na wózku. Marzeniem rodziców jest operacja Natanka i pionizator, które poprawiłyby komfort jego życia. Całkowity koszt przekracza możliwości finansowe rodziny.
  Razem możemy zdziałać cuda!
 21. Olaf Ptak KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Olaf Ptak.
  U Olafa stwierdzono czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Chłopak nie mówi i nie porusza się samodzielnie. Wymaga specjalistycznej rehabilitacji i kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego co przekracza możliwości finansowe rodziny. Olaf pomimo niepełnosprawności, nie traci pogody ducha.
 22. Oliwia Borowik KRS 0000186434 (Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Oliwia Borowik 109/B.
  Oliwia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią niedowładu połowicznego prawostronnego. Dziewczynka dzięki ciężkiej pracy, przez blisko 4 lata, samodzielnie stanęła na nogi i może się poruszać. Uczęszcza do przedszkola  z dziećmi zdrowymi i dobrze sobie radzi, więc wszyscy są z niej dumni. Szansą dla Oliwki na normalne, samodzielne życie jest systematyczna rehabilitacja oraz stała opieka lekarzy specjalistów.  Przez nieodwracalne zmiany w mózgu doszło też do tzw. uciekającego oka (zeza) i rehabilitacja w tym zakresie, zapobiegająca operacji, wymaga wizyt i dojazdów 100 km od miejsca zamieszkania. Oliwia ma również skazę białkową i alergię. Zarówno dieta jak i leki, czy też potrzeba zakupu obuwia ortopedycznego i pomocy logopedycznych również wiążą się z dużymi kosztami. Dla mamy samotnie wychowującej córeczkę, są one bardzo dużym obciążeniem. Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na profesjonalną matę do hydromasaży oraz na turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo drogie, ale właśnie dzięki nim stan dziewczynki może się poprawiać. 
 23. Patrycja i Mikołaj Osieccy (Fundacja „Zdążyć z pomocą”) - KRS 0000037904 (Patrycja) w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 20978 Osiecka Patrycja, KRS 0000037904 (Mikołaj) w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 20977 Osiecki Mikołaj.
  Mikołaj i Patrycja to rodzeństwo. Mikołaj urodził się pierwszy, z przetoką przełykowo-tchawiczną i zwężeniem tchawicy, przeszedł dwie ciężkie operacje, obecnie czeka na trzecią, związaną z dużym refluksem żołądkowym. Patrycja, pomimo zapewnień lekarzy, że będzie zdrowa, również urodziła się chora, jej największe schorzenia to brak jednej nerki, duża wrodzona skolioza kręgosłupa oraz zrośnięte żebra i nierówna liczba żeber, do tego dochodzi bardzo duża nadwzroczność z zezem 5,5 plus. Patrycję czeka wiele operacji. Leczenie jednego dziecka jest bardzo kosztowne, a rodzice mają dwójkę chorych dzieci. Każda złotówka jest bardzo ważna.
 24. Patrycja Sznajderowicz - KRS 0000037904 (Fundacja „Zdążyć z pomocą”) - w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 5356 Sznajderowicz Patrycja.
  Patrycja jest niepełnosprawna i od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebuje kosztownej, długotrwałej rehabilitacji. Dotychczasowe wsparcie pozwoliło zakupić sprzęt, który pozwala Patrycji wychodzić z domu.
 25. Paweł Odojewski KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Paweł Odojewski.
  U Pawła zdiagnozowano cukrzycę typu I. Musi korzystać z pompy insulinowej i przestrzegać rygorystycznej diety. Ze względu na późną diagnozę cukrzycy,  Paweł jest pod stałą opieką m.in. Poradni Okulistycznej. Uczęszcza też na rehabilitację, bo stwierdzono u niego wady postawy.
 26. Paweł Sokołowski STOWARZYSZENIE ROTARY CLUB GIŻYCKO KRS 0000077097, w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: NA LECZENIE PAWŁA SOKOŁOWSKIEGO.
  Obita podczas lekcji wychowania fizycznego ręka wyglądała źle i budziła ogromne obawy. Nie działało nic. Maści przeciwbólowe, tabletki, próby ochłodzenia powstającego obrzęku. Guz wciąż się powiększał. Pozostała tylko jedna decyzja – wizyta u specjalisty. Ortopedzie wystarczyło jedno spojrzenie, by nie pozostawić wątpliwości, że sytuacja jest poważna. Skierowanie w trybie pilnym do Warszawy i diagnoza, w organizmie szaleje i rozprzestrzenia się rak, złośliwy nowotwór – kostniakomięsak. Rodzinę chłopca trapi coraz więcej problemów. Muszą zabezpieczyć się na wypadek powikłań, muszą być gotowi na każdą ewentualność, również na kosztowne leczenie – w Polsce lub za granicą.
 27. Piotr Pyrko KRS 0000037904 (Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 4354 Pyrko Piotr.
  U Piotra największe problemy wywołało wcześniactwo, zamartwica, wylewy do CUN III/IV stopnia, niedodma płuca prawego, astma oskrzelowa.
 28. Piotr Szpilka KRS 0000387207 (Fundacja “Serca dla Maluszka”), w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać: 

  2802 Piotr Szpilka

  Ze względu na komplikacje okołoporodowe, Piotruś już od swoich narodzin znajduje się pod kompleksową opieką rehabilitantów. Regularnie również odwiedza wiele specjalistycznych i lekarskich gabinetów, w których kontyn- uowana jest jego dalsza diagnostyka. Na ten moment udało nam się ustalić następujące schorzenia: wrodzona wada rozwojowa układu pokarmowego, wrodzona wada rozwojowa nosa, zaburzenia napięcia mięśniowego. Niestety wiemy, że to nie koniec listy diagnoz, które zostaną postawione naszemu dziecku.

  Każdego dnia staramy się robić wszystko, aby zapewnić Piotrusiowi jak najlepszą opiekę lekarzy i specjalistów. Naszym marzeniem jest uczestnictwo synka w turnusach rehabilitacyjnych, które przez swoją intensywność, skutkują widocznymi efektami rozwojowymi.

  Pełni nadziei, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc, która pozwoli nam zrobić dla naszego dziecka jeszcze więcej w walce o jego lepsze jutro. Będziemy wdzięczni za każdy gest! Rodzice Piotrusia.

 29. Przemysław Ostrowski KRS 0000396361 (Fundacja SiePomaga), w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać: 0215293 Przemysław 
  Przemuś jest synkiem, bratem, zapalonym fanem piłki nożnej, którą z radością trenuje. We wczesnym dzieciństwie nic nie wskazywało na to, że przyjdzie zarówno jemu jak i jego rodzinie, rozegrać najważniejszy mecz – walkę o jego życie i zdrowie. Wszystko przez guz mózgu, który zamieszkał w jego główce.
 30. Rafał Szabołaj KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą") w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: 28723 Rafał Szabołaj. 
  Rafał urodził się z achondroplazją - jest to choroba genetyczna (jedna z wielu rodzaji niskorosłości). Od urodzenia Rafał jest pod wielospecjalistyczną opieką - neurologa, ortopedy, laryngologa, endokrynologa, fizjoterapeutów, logopedów, okulisty, ortodonty. W tym roku planowane są operacje wydłużenia kończyn, które mają poprawić jego funkcjonowanie i samodzielność. Środki z 1,5 % będą przeznaczone na koszty związane z zakupem niezbędnych sprzętów i wielospecjalistyczną rehabilitacją i terapią.
 31. Sebastian Rubajczyk KRS 0000148747 (Fundacja „Przyszłość dla dzieci”), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Sebastian Rubajczyk. 
  Sebastian urodził się w 2007 roku. Ma przepukliną oponowo-rdzeniową i porusza się na wózku. Ze względy na brak prawej nerki jest cewnikowany. Zdiagnozowano u niego również wodogłowie wrodzone. Wymaga regularnych kontroli stanu zdrowia u licznych poradni specjalistycznych oraz pomocy rehabilitantów.
 32. Szymon Laskowski – KRS 0000270809 (Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym) w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: LASKOWSKI, 7070
  Nastoletni Szymon, choruje na chorobę Hashimoto, czyli limfocytarne zapalenie tarczycy należące do grupy schorzeń nazywanych autoimmunologicznymi. W tej grupie chorób organizm zwraca się przeciw sobie. Układ immunologiczny normalnie nastawiony na zwalczanie bakterii, wirusów, ulega tu rozregulowaniu i zaczyna „atakować” własne komórki. Chłopiec ma niedobory odporności, obecnie trwa również rozpoznanie chorób nerwowo-mięśniowych. Fundusze są niezbędne na dalszą diagnostykę i badania, dojazdy oraz rehabilitację, w tej chwili to najważniejsze potrzeby. Mama chłopca wychowuje go samotnie i również jest osobą niepełnosprawną. Rodzina bardzo potrzebuje naszej pomocy.
 33. Wiktor Kuciński KRS 0000148747 (Fundacja "Przyszłość dla dzieci"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Wiktor Kuciński. 
  Wiktor urodził się jako zdrowe dziecko, w wieku 4 miesięcy zdiagnozowano u niego zespół Westa. Choroba doprowadziła do opóźnienia psychoruchowego. W tej chwili celem jest nadrobienie wszystkich zaległości, by Wiktor w przyszłości mógł stanąć na nóżkach i rozwijać się jak rówieśnicy. Zebrane środki będą przeznaczone na leczenie, terapię i rehabilitację.
 34. Wiktor Wróblewski - KRS 0000559099 - w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Wiktor Wróblewski. Wiktor to syn st. kpr. Pawła Wróblewskiego, dowódcy sekcji strzelców wyborowych, instruktora WILK, żołnierza 2 batalionu zmechanizowanego Giżycko. Chłopiec choruje na padaczkowy zespół Westa, upośledzenia rozwoju psychoruchowego, wtórne małogłowie i niedowład czterokończynowy. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką wadą mózgu Zespół Dandy Walkera, oprócz tego Wiktorek karmiony jest przez gastrostomię prosto do żołądka. Od urodzenia potrzebna jest kosztowna rehabilitacja oraz leczenie w specjalistycznych poradniach. 
 35. Wojciech Kozioł KRS 0000037904 (Fundacja "Zdążyć z pomocą"), w rubryce cel szczegółowy 1,5% należy wpisać 32624 Kozioł Wojciech.  
  8-letni Wojtuś zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką lekooporną. Wojtuś urodził się jako zdrowe dziecko, jednak w 3 dobie swojego życia przestał oddychać i wystąpiły u Niego silne drgawki. Zdignozowano wirusowe zapalenie mózgu. Od 3 m.ż  jest pod opieką wielu specjalistów i terapeutów. Obecnie Wojtuś porusza się przy pomocy chodzika, mówi bardzo dużo, jednak mowa jest zrozumiała tylko dla najbliższego otoczenia.  Szansą na samodzielność Wojtusia byłyby kosztowne turnusy oraz sprzęt rehabilitacyjny.
 36. Zofia Stankiewicz KRS 0000371955 (Fundacja "Oswoić Los"), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Zofia Stankiewicz. Zosia urodziła się jako dziecko zdrowe. W 11 dobie życia zaczęła sinieć, tracić parametry oraz oddech. Okazało się, że ma niezdiagnozowane trzy wady serca, czego skutkiem były trzy tygodnie w śpiączce, dwa niedotlenienia mózgu, operacja na otwartym sercu przy schłodzeniu organizmu i czasowym zatrzymaniu funkcji życiowych oraz dwa zabiegi kardiochirurgiczne. W chwili obecnej jej stan jest stabilny, zaczęła robić postępy w rozwoju i dzielnie walczy o każdy kolejny jego etap. Jest pod stałą opieką poradni kardiologicznej, audiologicznej, neonatologicznej, ortopedycznej, a także kliniki kardiochirurgii, psychologa, pedagoga i fizjoterapeutów. Dla jak najlepszych możliwości jej rozwoju jest to niezbędne, by mogła bawić się z rówieśnikami, poznawać świat i ludzi oraz normalnie funkcjonować.
 37. Zoriana Maksyśko KRS 0000174905 (Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym Echo), w rubryce „cel szczegółowy” należy wpisać: Zoriana Maksyśko 130/2017). Zorianka przyszła na świat w 2013 roku. Zdiagnozowano u niej głęboki obustronny niedosłuch. Gdy dziewczynka miała roczek wszczepiono w jej prawe ucho implant, dzięki któremu częściowo słyszy. Na wszczepienie implantu słuchowego w lewe ucho Zorianka czeka w długiej kolejce. Dla prawidłowego rozwoju i pełnego poznawania świata ważne jest, by mała giżycczanka jak najszybciej słyszała na oboje uszu.