MIASTO POZYSKAŁO FUNDUSZE NA MUR CARNOT’A

MIASTO POZYSKAŁO FUNDUSZE NA MUR CARNOT’A


Wypowiedź Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza z 3 marca 2016 roku


"Ten rok rozpoczyna się wyjątkowo dobrymi informacjami. Właśnie dowiedzieliśmy się, że otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego na przeprowadzenie prac konserwatorskich i budowlanych muru Carnot’a Twierdzy Boyen. Dotyczy to odcinka, gdzie wymagane są najpilniejsze prace. Będzie to pierwszy etap naprawy muru. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na prace konserwatorskie oraz budowlane, a po uzyskaniu decyzji od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, miasto przeprowadzi przetarg na wykonanie inwestycji. Projekt ma zakończyć się pod koniec listopada. Całkowita wartość to 400 053 zł, z czego dofinansowanie wynosi 300 tys. zł. Wniosek do Programu „Dziedzictwo kulturowe – priorytet 1 – Ochrona Zabytków” opracowało i złożyło Biuro Projektów Urzędu Miejskiego w Giżycku.


mur 1mur 2


W tym roku w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, odrestaurowana zostanie Brama Kętrzyńska i część muru Carnot’a Twierdzy Boyen.


Fot. archiwum UM Giżycko


Miło nam poinformować, że 29 lutego odbyło się pierwsze losowanie nagród w ramach akcji "Czyste Giżycko – pokaż klasę, posprzątaj po swoim psie". Pierwszą nagrodę zdobyła Pani Anna Babkiewicz, druga przypadła Pani Bożenie Wieliczko, a trzecia powędruje do Pani Krystyny Mościckiej. Przypominamy, że akcja trwa cały rok, szczegóły poniżej w biuletynie, na stronach gizycko.pl i mojegizycko.pl oraz u Strażników Miejskich. Serdecznie dziękujemy naszym Mieszkankom i wszystkim sprzątającym po swoich psach, za dbanie o czystość Giżycka.


Mamy również dobre wieści aż z Kataru, gdzie drużyna Flyhigh z Giżycka zdobyła tytuł Mistrzów Świata w Olimpiadzie Kreatywności! To kolejny sukces naszej zdolnej młodzieży. Gratulujemy serdecznie uczniom i trenerom!"


Wojciech Karol Iwaszkiewicz


Burmistrz Giżycka


i pracownicy Urzędu Miejskiego