Charytatywne Giżycko

Charytatywne Giżycko

Scroll Indicator
Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

Miasto Giżycko | Podopieczni

Fala

Każdego roku staramy się pomóc naszym najmłodszym mieszkańcom w walce o powrót do zdrowia.

 

Przeprowadziliśmy już wiele akcji charytatywnych, pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, dedykowanych co roku jednej potrzebującej osobie, które pozytywnie wpłynęły na sytuacje małych giżycczan oraz ich rodziców w nierównej walce o to, co najważniejsze – zdrowie i życie!

 

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

 

Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy w walce o zdrowie giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego, Filipa Czerniawskiego, Igorka Kamińskiego, Adasia Mantrybę i Wojtusia Kozioła.

 


W 2024 r. Miasto Giżycko wspiera Piotrusia Szpilkę w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację. 

Piotruś Szpilka

 

Piotruś Szpilka

Piotruś jest pod opieką Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku. Systematycznie uczęszcza na zajęcia również w ramach programu PFRON z pedagogiem, fizjoterapeutą oraz logopedą. 

Chłopiec nie komunikuje się werbalnie, nie reaguje na imię, polecenia, rzadko nawiązuje kontakt wzrokowy. Piotruś jest bardzo aktywny, nadruchliwy, ma trudności ze skupieniem uwagi, robi to, ale na krótko. 

 

Piotruś regularnie również odwiedza wiele specjalistycznych i lekarskich gabinetów, w których kontynuowana jest jego dalsza diagnostyka. Na ten moment rodzicom udało się ustalić następujące schorzenia: wrodzona wada rozwojowa układu pokarmowego, wrodzona wada rozwojowa nosa, zaburzenia napięcia mięśniowego. Wykryto także zmianę chromosomową w regionie 6p21.32., która jest prawdopodobnie przyczyną występujących u Piotrusia zaburzeń klinicznych. 

 

Rodzice każdego dnia starają się robić wszystko, aby zapewnić Piotrusiowi jak najlepszą opiekę lekarzy i specjalistów. Ich marzeniem jest uczestnictwo synka w turnusach rehabilitacyjnych, które przez swoją intensywność, skutkują widocznymi efektami rozwojowymi.

 

Pełni nadziei, wspólnie z Rodzicami chłopca, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc, która pozwoli zrobić dla Piotrusia jeszcze więcej w walce o jego lepsze jutro. Będziemy wdzięczni za każdy gest! 

 

Piotrusia można wesprzeć poprzez podarowanie swojego 1,5% podczas składania deklaracji podatkowej.

Dane:

Piotr Szpilka KRS 0000387207 (Fundacja “Serca dla Maluszka”), w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać: 

2802 Piotr Szpilka

 

POMAGAMY Piotrek Szpilka