HLA 4Transplant zagra w giżycką majówkę

HLA 4Transplant zespół rockowy, zbrojne ramię Fundacji dla transplantacji, promujący koncertami ideę transplantacji, którego założycielem jest dr n. med. Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog i prekusista w zespole, ponownie zagra podczas giżyckiej majówki!

 Koncert zespołu HLA 4transplant

1 maja o 13.00

Piknik Bardzo Kulturalny 

Pasaż Portowy

 

Miasto Giżycko, mając na uwadze szerzenie idei transplantologii, w czerwcu 2020 r. podpisało porozumienie o współpracy partnerskiej z Fundacją dla Transplantacji – zostaw serce na ziemi. Wspomagamy fundację w szerzeniu idei transplantologii, promowaniu organizowanych przez nich akcji, jak #12godzinDlaŻycia czy #ZostawSerceNaZiemi a szczególnie Festiwalu „12 Godzin Serce Mazur”. Festiwal, co roku odbywa się na Mazurach i występują na nim gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Bilet na festiwal to"cegiełka", która wspiera akcję #12godzinDlaŻycia.

 

Plakat

Zbiórka pozwoliła na zakup specjalistycznego sprzętu OCS Heart

Kardiochirurdzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za pieniądze ze zbiórki kupili sprzęt OCS Heart, w którym można przechowywać serce do przeszczepu nawet przez 12 godzin. Pozwala on zwiększyć czas potrzebny do transportu serca dawcy do przeszczepu z 4 do 12 godzin!

 

To jest urządzenie, w którym można transportować serce - w bezpiecznych warunkach, żeby go nie uszkodzić - przez 12 godzin, a nie cztery, jak w przypadku serca z lodu. Dlatego nasz program zbiórek pieniędzy, żeby móc zakupić to "pudełko dla serca", nazywa się "12 godzin dla życia". Zbiórka trwała pięć długich lat, gdyż wciąż działy się inne ważne rzeczy – a to epidemia covid, a to wybuch wojny w Ukrainie, ale wreszcie jest i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi, gdyż zwiększa to szanse na życie dla naszych pacjentów - mówił w rozmowie z PAP dr Zygmunt Kaliciński.

 

Maszyna jest już w użyciu i ratuje kolejnych pacjentów

Monika Zalewska, redaktor telewizji Polsat, wraz z operatorem, towarzyszyli dr Kalicińskiemu i zespołowi transplantacyjnemu w drodze po nowe życie. To był drugi wyjazd w historii maszyny. Kliknij niżej, by obejrzeć materiał.

 

HLA 4TRANSPLANT

 

Dlaczego sprzęt jest tak ważny i czemu konieczne są dalsze zbiórki funduszy na utrzymanie działania maszyny opowiada dr n. med. Zygmunt Kaliciński w rozmowie z redaktor Mirą Suchodolską (PAP). Kliknij poniżej, by czytać całość.

 

Artykuł 

HLA4Transplant

Fot. z zasobów HLA 4transplant