Giżycko z kartą TripPass na targach w Poznaniu | relacja

24-26 września 2021 r., to czas, gdy do Poznania zjechali się miłośnicy międzynarodowej turystyki. W tych dniach odbywały się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Było tam również Giżycko - wspólnie z Gdańskiem, Opolem i Lublinem promowaliśmy kartę turysty TripPass i nasze cztery wspaniałe miasta.

Trzy dni targów to intensywny czas promocji zarówno turystycznego projektu - karty TripPass, jak również czterech miast współtworzących tą wyjątkową inicjatywę. Mieliśmy okazję zaprezentować kartę turysty szerokiemu gronu odwiedzających targi w Poznaniu.

 

Była to także doskonała okazja do przedstawienia licznych walorów turystycznych Giżycka - opowiadaliśmy o naszych jeziorach, żeglowaniu, trasach rowerowych i spacerowych, zabytkach, a także smakołykach (gości częstowaliśmy sękaczem firmy "Mark" i konfiturami z "Królestwa Lady Margot").

 

Targi Tour Salon dały również możliwość nawiązania bardzo cennych kontaktów, m. in. z Polską Organizacją Turystyczną oraz Śląską Organizacją Turystyczną, dzięki którym będziemy mogli jeszcze szerzej promować Giżycko.

 

Podczas targów w Poznaniu zostały wręczone nagrody w ramach X edycji konkursu Róża Regionów.  Jury konkursu zdecydowało się docenić projekt TripPass nadając mu wyróżnienie w kategorii „Projekt specjalny”. Wspólny wysiłek Gdańska, Giżycka, Lublina i Opola został zauważony i doceniony, To właśnie współpraca, która będzie się rozwijać, przyniosła wszystkim czterem miastom ten sukces.

 

IMG_20210924_125035 
Konkurs Róża Regionów organizowany przez Wiadomości Turystyczne zwraca uwagę na jakość promocji naszego kraju poprzez ekspercką ocenę wydawnictw promujących miasta, regiony i produkty turystyczne.

Z pełną listą laureatów można zapoznać się tutaj: wiadomosciturystyczne.pl/roze_regionow_dla_najlepszych_.html

 

Do konkursu zgłosiliśmy także nasz projekt propagujący picie kranówki "Czysta Giżycka" i choć nie zdobyliśmy wyróżnienia, to właśnie o "Czystej Giżyckiej" mówiono podczas uroczystego otwarcia gali - podając naszą akcję za wzór promocji turystycznej miasta pod kątem ekologii. Bardzo miło było słyszeć te słowa ze sceny.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów Tour Salon w Poznaniu.

 

fot. gizycko.pl | K.Zadroga, M.Kulas-Szyrmer