Gala wręczenia Nagród Św. Brunona | Koncert Andrzeja Ceglarka

W czwartek 14 marca poznamy laureatów 8. edycji Plebiscytu o Nagrodę Świętego Brunona Patrona Giżycka. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Giżyckim Centrum Kultury. Prestiżowa, giżycka nagroda, przyznawana jest wyjątkowym i wybitnym mieszkańcom, osobom związanym z Giżyckiem, firmom, instytucjom i stowarzyszeniom, które wpływają na rozwój naszego miasta.

Statuetki zostaną przyznane w następujących kategoriach: Kultura, Sport, Gospodarka, Turystyka, Ekologia, Zdrowie, Ambasador Giżycka, Pomysł, Społecznik.  Kandydatów nominowali mieszkańcy, instytucje i giżyckie organizacje oraz Burmistrz Miasta. Zwycięzcy otrzymują statuetki z wizerunkiem św. Brunona – patrona Giżycka, listy gratulacyjne i nagrody finansowe w wysokości 1000 zł. Wręczona zostanie również Statuetka Honorowa (wraz z nagrodą finansową) oraz Statuetka Pamięci.

Wieczór pełen wzruszeń i muzyki

Galę uświetni koncert finałowy w wykonaniu wirtuoza akordeonu Andrzeja Ceglarka, laureata konkursów krajowych i międzynarodowych. W repertuarze artysty znajdą się takie utwory jak Impromptu (E.Derbenko), Mężczyzna i kobieta (F.Lai), Suita Ojciec Chrzestny (N.Rota), Guilty, (M.Oldfield), Liber Tango (A.Piazolla). W programie artystycznym wydarzenia także występ instrumentalnej formacji The Sunset, laureata zeszłorocznej edycji Plebiscytu. 

 

Andrzej Ceglarek

 

Na galę obowiązują zaproszenia

Uroczystość odbywa się z udziałem zaproszonych osób, nominowanych, przedstawicieli giżyckich instytucji i organizacji, a także laureatów poprzedniej edycji plebiscytu, którzy stanowią kapitułę wybierającą tegorocznych zwycięzców. Wydarzenie będzie można śledzić, dzięki transmisji online, na https://www.facebook.com/kursnaGIZYCKO.

 

Podczas wydarzenia wspieramy Piotrusia Szpilkę

Wydarzenie stanowi wspaniałą okazję do zorganizowania zbiórki finansowej na rzecz Piotrusia Szpilki, małego giżycczanina, którego Miasto Giżycko wspiera w 2024 r. w zbiórkach środków potrzebnych na konieczne rehabilitacje. 

 

Plaakt

 

Warto zobaczyć: fotorelacja z ostatniej Gali wręczenia nagród św. Brunona