Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego
 • Kiedy

  15 Czerwca 2023

  18 Czerwca 2023

 • Gdzie

  ulica:
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 • E-mail

Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego jest ogólnopolską formą artystyczną o charakterze konkursu dzieci i młodzieży rozwijających swoje zainteresowania w klubach wojskowych na terenie całej Polski.

Logo

15 - 18 czerwca

GIŻYCKO

Plakat

 

Tegoroczna jubileuszowa edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem: „Historia jest w nas – 160. rocznicę Powstania Styczniowego”.

 

W dniach 15 – 16 czerwca na scenie Giżyckiego Centrum Kultury efekty kilkumiesięcznej pracy zaprezentuje około 200 młodych artystów: aktorów, wokalistów, recytatorów oraz tancerzy. Do oceny ich twórczości, oprócz profesjonalnego jury, zaproszeni są także wszyscy mieszkańcy Giżycka. Każda z osób zasiadających wśród publiczności będzie mogła oddać głos na swojego faworyta, który ma szansę na otrzymanie Nagrody Publiczności.

 

Festiwal Twórczości Dziecięcej

 

17 czerwca żołnierską nutę słychać będzie również na ulicach miasta, ponieważ przejdzie nimi  kolorowy i radosny Korowód Festiwalowy. Rozpocznie się uroczystym złożeniem wieńca i zasadzeniem Drzewa Pamięci ku czci bohaterów Powstania Styczniowego. Na zakończenie Orkiestra Wojskowa z Giżycka zaprezentuje specjalnie przygotowany flash mob oraz pokaz musztry paradnej.

 

Festiwal Twórczości Dziecięcej

 

Koncert finałowy odbędzie się 18 czerwca na scenie plenerowej przy plaży miejskiej. Wystąpią w nim laureaci festiwalu oraz Orkiestra Wojskowa. Poprzez sztukę, w nowoczesny sposób, wykonawcy opowiedzą o wydarzeniach, które tworzą naszą historię.

Festiwal to nie tylko prezentacje sceniczne, ale także konkurs plastyczny. Prace przygotowane pod hasłem: „Moje festiwalowe wspomnienia” będzie można obejrzeć na wystawie zaprezentowanej w Klubie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Celem spotkań festiwalowych jest upowszechnianie dziecięcej twórczości artystycznej, wymiana i wzbogacenie doświadczeń, kształtowanie tożsamości kulturowej, promocja tradycji i historii oręża polskiego oraz wychowanie w duchu patriotycznym.

 

Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

25. Festiwal Twórczości Dziecięcej
został objęty patronatem honorowym
Wiceprezesa Rady Ministrów,
Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Organizatorem festiwalu jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

 


 

INFORMACJA O UTRUDNIENIACH W RUCHU DROGOWYM

 

W związku z planowanym KOROWODEM FESTIWALOWYM uczestników 25. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego, w dniu 17 czerwca 2023 r. (sobota) w godz. 16.30 - 17.30 w Giżycku, nastąpi zmiana czasowa organizacji ruchu w rejonie ulic:

ul. Moniuszki 1 (od pomnika Żołnierzy AK i Sybiraków) - most obrotowy - ul. Olsztyńska - Rondo im. św. Jana Pawła II - ul. Warszawska - Pasaż Portowy (fontanna).

O godz. 14.30 nastąpią przygotowania do oznakowania dróg.

Przywrócenie pasa drogowego do stanu pierwotnego nastąpi do godz. 18.00.

 

 

Podstawa prawna:

 • Zezwolenie Starosty Powiatowego w Giżycku WK. 7130.13.2023 z dnia 1 czerwca 2023 r.,
 • Zezwolenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie RD-5719/4819/2023 z dnia 24 maja 2023 r.
 • ustawa „Prawo o ruchu drogowym” Dz. U. 2003 Nr 58, poz. 515) z późniejszymi zmianami, które określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729),
 • ustawa o zmianie ustawy – „Prawo o ruchu drogowym” z 2003 r. (Dz. U. Nr 149, poz. 1451).

 

Informacje, zdjęcia: organizator