Cuda Polski 2024 | Mazurska Pętla Rowerowa nominowana!

Mazurska Pętla Rowerowa nominowana przez National Geographic Traveler w plebiscycie Cuda Polski 2024! GŁOSOWANIE KLIKNIJ I ODDAJ GŁOS!

Trwa głosowanie w tegorocznej edycji plebiscytu Cuda Polski  Podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz zwycięzcę z każdego województwa wyłonią czytelnicy magazynu „National Geographic Traveler” i serwisu national-geographic.pl. O tytuł walczy 48 miejsc z całego kraju. Trzymamy kciuki i głosujemy na naszą mazurską, rowerową atrakcję!

 

 Krajobrazy Polski

Mazurska Pętla Rowerowa

MPR to 300 km malowniczej trasy rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów, która umożliwia poznanie Mazur z perspektywy dwóch kółek. Trasa, rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida.

 

Na trasie znajdziemy informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych, ciekawych wydarzeniach oraz miejscach cennych przyrodniczo. Na północy Mazurska Pętla Rowerowa łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo, najdłuższą tego rodzaju trasą w Polsce, a w Giżycku również z nowymi trasami rowerowymi wokół unikatowego w skali kraju i Europy zabytku, XIX-wiecznej Twierdzy Boyen.

 

Oprócz wytyczenia, przygotowania i oznakowania trasy, wybudowano także 18 miejsc obsługi rowerzystów (MOR-ów) oraz 9 wież widokowych.

 

Mapa MPR

 

Więcej o projekcie Mazurskiej Pętli Rowerowej

www.mazurskapetlarowerowa.pl

FB facebook.com/MazurskaPetlaRowerowa

 

Mazurska Pętla Rowerowa