Giżyckie sękacze "Mark" i Fundacja Projekt ARCHE w filmie nagrodzonym podczas CAMERIMAGE

Film "Fundusze Europejskie... łatwiej po nie sięgnąć" zdobył pierwsze miejsce podczas 14. edycji konkursu spotów reklamowych "Fundusze Europejskie w kadrze" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.

W roli bohaterów wystąpili przedsiębiorcy z naszego regionu, m.in. giżyckie sękacze Sękacz "Mark" i Fundacja Projekt ARCHE, beneficjenci Funduszy Europejskich na Warmii i Mazurach. Produkcja samorządu województwa zyskała najwyższe uznanie jury w kategorii filmów do trzech minut.

 

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele instytucji zaangażowanych w zarządzanie i wdrażanie Funduszy Europejskich w Polsce.

Ideą konkursu „Fundusze Europejskie w kadrze” jest m.in. wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami administracji publicznej, zaangażowanymi we wdrażanie Funduszy Europejskich oraz promowanie dobrych praktyk za pomocą przekazów audiowizualnych.

Za produkcję zwycięskiego spotu odpowiada Parkos Media Ireneusz Prokopiuk.

 

To drugie prestiżowe wyróżnienie filmowe dla samorządu województwa na festiwalu Camerimage w ostatnich latach. W listopadzie 2020 r. film „Matka, kijek i szmatka” zdobył pierwsze miejsce w ramach 11. edycji konkursu „Fundusze Europejskie w kadrze”, również w kategorii filmów do trzech minut.

 

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiej realizacji